et

Selgus Meistrite Liiga kvalifikatsiooniturniiri formaat ning võimalikud vastased

Korvpalli FIBA Meistrite liiga avaldas kolmapäeval toimuva loosimise asetused. Ühtlasi muudeti kvalifikatsiooniturniiride süsteemi.

Meistrite liiga põhiturniiril osaleb 32 võistkonda, kellest 29 on selged. 24 tiimi, sealhulgas Eesti valitsev meister Kalev/Cramo, jagavad omavahel kvalifikatsiooniturniiridel välja kolm järelejäänud piletit.

Kokku toimub kolm kvalifikatsiooniturniiri, kõigis osaleb kaheksa võistkonda.

Muudatusena tõsteti meisterklubid, kelle riigid pole veel põhiturniiril esindatud, samasse kvalifikatsioonigruppi. Teoorias on see Kalev/Cramole kasulik, sest nii välditakse muuhulgas Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia ja Saksamaa klubisid.

N-ö meistrite kvalifikatsiooniturniiril on kaheksa võistkonda Meistrite liiga punktide alusel jaotatud kaheks. Kalev/Cramo kuulub kõrgema asetusega potti, kus lisaks neile on Aarhusi Bakken Bears (Taani), Levice Patrioti (Slovakkia) ja Lissaboni Benfica (Portugal). Veerandfinaalis kohtub Kalev/Cramo madalama asetusega potti kuuluva tiimiga. Valikus on Larnaca AEK (Küpros), Peja (Kosovo), Thbilisi TSU (Gruusia) ja Norrköpingi Dolphins (Rootsi).

Meistrite liiga põhiturniirile pääsemiseks on Kalev/Cramol vaja võita ka poolfinaal ja finaal.

Kvalifikatsiooniturniirid algavad 25. septembril ja põhiturniir 17. oktoobril.

Tekst: Delfi

Kui tahad oma telefonis saada teavitusi mängupäevade kohta, siis sünkroniseeri oma kalender siinhttps://www.stanza.co/@kalevcramo/subscription