et

BC Kalev/Cramo alustas eurosarja piletite müügiga

Kalevi Spordihallis toimuvatele Kalev/Cramo FIBA Europe Cup kodumängudele on alates tänasest võimalik pileteid osta Piletitasku keskkonnas. Eelmisel hooajal tänu suurepärasele publikule karukoopaks muutunud Kalevi Spordihallis saab järgmised kolm kolmapäeva näha tipptasemel korvpalli, kui külla tulevad Hispaania, Itaalia ja Iisraeli meistriliiga võistkonnad. 

Esimeses kodumängus, 25.oktoobril, läheb BC Kalev/Cramo vastamisi eelmisest hooajast tuntud rivaali Happy Casa Brindisiga, kellega peeti möödunud hooajal kaks väga tulist lahingut. Sel hooajal kuuluvad Brindisi mängijate hulka jätkuvalt Eesti koondislane Joonas Riismaa ning ka väga pika ja värvika karjääri teinud ameeriklane JaJuan Johnson. Brindisi lõpetas eelmise hooaja Itaalia meistriliigas 7. kohal.

Keda jälgida? Joonas Riismaa. Eesti koondislane on tänavu suuremasse rolli tõusnud, kui eelmine hooaeg ning tihti ei juhtu olukorda, kus rahvusvahelises liigas tuleb vastu võistkond, kelle põhitegijate hulgas on eestlane. Basketball Champions League kvalifikatsiooniturniiril kogus tagamängija kolme mängu ja 16 minutiga üheksa punkti.

Hooaja teine eurosarja kodumäng toimub nädal hiljem, 1.novembril, Hispaania kõrgliiga meeskonna Casademont Zaragoza vastu. Eelmisel hooajal Hispaania kõrgliigas 16. kohal lõpetanud Zaragoza on mänginud nii FIBA Europe Cupis, Basketball Champions League’s ja ka EuroCupis. Valdavalt välismaalastest koosneva meeskonna põhijõududeks on Mark Smith, Jahlil Okafor ning Santi Yusta.

Keda jälgida? Jahlil Okafor. NBA draftis 3ndana valitud mängumees on kõrgeim drafti-valik, keda Eestis ametlikus mängus näha saab (LaMelo Ball, kes samuti kolmandana valiti mängis 2018. aastal showmängus Rapla vastu). Jahlil Okafor draftiti täpselt enne Kristaps Porzingist ja temast loodeti ühte võtmemängijat Philadelphia 76ersi “The Processis”. Hetkel 27.aastane Okafor mängis lõpuks unistuste liigas nelja võistkonna eest kokku 247 mängu.

Viimases eurosarja kodumängus, 8.novembril, võõrustab BC Kalev/Cramo hetkel Iisraelis toimuva sõja tõttu keerulises olukorras olevat Ironi Ness Ziona meeskonda. 2020-21 hooajal tuli Ness Ziona FIBA Europe Cup võitjaks ning aasta hiljem läks meeskond Pärnus vastamisi sama eurosarja kvalifikatsiooniturniiril Heiko Rannula juhendatava Pärnu Sadama meeskonnaga. Nende üheks suurimaks liidriks on 89 mängu NBA’s mänginud tagamängija Isaiah Whitehead.

Keda jälgida? Ironi Ness Ziona rosterist leiame ka aastatel 2016-17 Kalev/Cramo särki kandnud Demonte Harperi, kes on oma karjääri jooksul kümne erineva Euroopa riigi meistriliigas mänginud. Näiteks on ta mänginud koos Siim-Sander Venega Limoges’ meeskonnas Prantsusmaal ning kuulunud ka Happy Casa Brindisi ridadesse aastatel 2014-15.

Peale kodumängude turneed jätkub BC Kalev/Cramo eurosarja hooaeg võõrsil, kus 15.november minnakse uuesti vastamisi Brindisi meeskonnaga, 21.november Zaragoza meeskonnaga ning hetkel on lahtine võõrsilmäng Ironi Ness Zionaga.

Alagrupist pääsevad edasi otse edasi vaid võitjad ning kuus parimat teise koha meeskonda.