Võõrustame Ühisliiga liidrit!

BC Kalev/Cramo järgmiseks vastaseks VTB Ühisliigas on hetkel esikohta hoidev Kaasani UNIKS. Mäng algab Saku Suurhallis esmaspäeval kell 19.

Ühisliiga ajaloo kõige ühtlasemal hooajal on liider viimasel ajal sageli vahetunud – UNIKS kerkis liidriks pärast seda, kui Lokomotiv Kuban 3.veebruaril kodus Avtodorilt üllatuskaotuse sai. Seni peetud 13 mängust on UNIKS kaotanud vaid ühe, kui detsembris jäädi alla CSKAle. Edukalt esinetakse ka EuroCupil, kus jõuti veerandfinaali ja kohtutakse järgmisena Müncheni Bayerniga.

Kalev/Cramo on sel hooajal UNIKSi vägevust juba tunda saanud – oktoobris jäädi vastasele võõrsil alla 78:104. Läbi aegade on kohtutud 15 korda ja kindlasti on fännidel siiani meeles nii nelja aasta tagune võit numbritega 60:57 kui ka kahe aasta tagune mäng, mille kaotasime alles lisaajal.

Aastaid Kreeka koondise abitreenerina töötanud Dimitris Priftise juhendatava UNIKSi liidriteks on 35-aastane Stephen Lasme, kelle senised keskmised on 14,2 punkti, 5,8 lauda ning 1,8 blokki (liiga parim näitaja), mängujuht Joaquim Colom (12,1 punkti ja 5,7 söötu). Mõlemad teenisid oma esitustega ka koha Ühisliiga Tähtede mängul. Keskmiselt vähemalt 9 punkti mängu kohta on panustanud ka Jamar Smith, Anton Ponkrašov, Trent Lockett ning novembris meeskonnaga liitunud Senegali koondislane Maurice Ndour (eelmisel hooajal NY Knicks). Oktoobris Kalevi vastu paistsid silma ka Melvin Ejim (toona 19 punkti), Vladislav Truškin (12) ja Jevgeni Kolesnikov (11).

UNIKSi põhiliseks relvaks on sel hooajal olnud kaugvisked – sügisel tabati Kalevi vastu 12/24 ja tabavusprotsendilt ollakse liigas esikohal. Liiga liidrite hulka kuulutakse pea kõigi teiste olulisemate näitajate arvestuses, v.a. lauavõitlus.

 

Autor: Janar Filippov