Võit täismaja ees! OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas alistasime Läti meistri

Eesti ja Läti ühine korvpalliliiga sai avapaugu kahe meisterklubi kohtumisega. BC Kalev/Cramo alistas BK Ventspilsi tasavägiselt kulgenud kohtumises 97:85. Kalevi parimana viskas Chavaughn Lewis 17 punkti, Branko Mirkovic lisas 15 ning nii Ivan Almeida kui ka Landon Lucas 13 punkti. Kalev võitis lauavõitluse 48:30, seejuures võeti ründelauast koguni 22 palli. Vastaste resultatiivseim oli 19 punktiga Jonathan Arledge, Ingus Jakovics lisas 16 punkti.

Rabedalt alanud mängus tuli esimest korvi oodata üle kahe minuti, kui lõpuks Laden Lucas tabas kaks vabaviset. Pool minutit hiljem tõi mängust esimesed punktid Chavaugn Lewis. Kalevi 4:0 edu oli ka 24:23 lõppenud avaveerandi suurim vahe. Teisel veerandil pääses Eesti meisterklubi ka korraks viie punktiga juhtima, kuid poolajaks oli edu kahanenud taas 49:47 peale.

Poolajalt naasid meeskonnad suurenenud tahtega kaugelt kätt proovida ning avaveerandi seitse tabanud kolmepunktiviset tehti täis juba järgmise kümne minutiga – vennalikult jagades kokku seitse ühele, seitse teisele – ja tabloo näitas Kalevi 71:68 edu. Viimasel veerandajal kasvatati seda tasapisi ja võeti lõpuks kindel võit.

BC Kalev/Cramo järgmine kodumäng toimub juba eesootaval esmaspäeval kui Kalevi Spordihallis võõrustatakse BC Liepaja meeskonda. Mäng algab esmaspäeval kell 19:00! Saalis näeme.