Valus kaotus muutis tabeliseisu Kalevi jaoks varasemast veelgi tasavägisemaks

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi pidas neljapäeval võõrsil Saraatovi Avtodoriga maha suureskoorilise põnevusetenduse, kuid kaotas 109:112 (60:56).

Kalev ja Avtodor etendasid sarnaselt tänavusele esimesele omavahelisele kohtumisele, mille Eesti esiklubi kaotas 102:113, kiiret ja lahtist korvpalli. Donaldas Kairyse hoolealused juhtisid mängu nii avaveerandi, poolaja kui ka kolmanda veerandi järel, kuid jätsid otsustaval neljandikul tähtsad visked sisse viskamata ja andsid võidu käest.

Kalevi suuremad punktitoojad olid taas ameeriklased Chavaughn Lewis ja Arnett Moultrie, kes kogusid võrdselt 24 punkti. Moultrie arvele kanti ka 9 lauapalli. Kuus kaugviset tabanud Kristjan Kitsing lisas 18, Reggie Lynch 14, Tony Wroten 9 ja Branko Mirkovic 8 punkti. Jevgeni Pašutini naasmise järel oma esimese võidu teeninud Avotodrile tõi üllatuslikult enim punkte kohalik mees Nikita Mihhailovski, kes kogus 22 punkti. Avtodor säras kaugvisetel, kus korvirõnga läbisid suisa enamik üritusi (18-st 10 ehk 56%).Tänase mängu lõpptulemus tähendas ühtlasi seda, et Kalev ja Avtodor jagavad 7 võidu ja 10 kaotusega kaheksandat kohta.

Kalevil on nüüd aega paar nädalat vormi koguda. Uuesti minnakse Ühisliigas väljakule märtsi alguses, kui meeskonda ootavad ees kolm järjestikust kodumängu Minski Tsmoki, Astana ja Moskva oblasti Himkiga.