Valitsev Ungari meister näitas kodus võimu!

Ungarisse seitsme punktilises eduseisus sõitnud BC Kalev/Cramo pidi tunnistama valitseva Ungari Meistri 15-punktilist paremust ja kaotas kahe mängu kokkuvõttes 8 punktiga. Kalev alustas esimest veerandaega hästi, Thomas van der Marsi eestvedamisel võideti esimene mänguveerand 15:14. Võrdne heitlus kahe meeskonna vahel jätkus ka teisel veerandajal, seis poolajaks 35:36.

Kolmandal veerandajal sai oma mängu paremini tööle Alba meeskond, kes võitis veerandaja 10:24, kaotusseis enne otsustavat veerandit 45:60. Kahjuks meie meeskond enam Ungari klubile ohtlikuks ei muutunud, vahe suurenes 20-punktiliseks ning lõpuks tuli vastu võtta 64:79 kaotus.

Kalevi mängijatest jõudsid kahekohalise punktisummani Janari Jõesaar (12) ja Martynas Mažeika (11). Martin Dorbek ja Thomas van der Mars viskasid 8, Bojan Subotic 7, Cedric Simmons ja Sten Sokk 6, Branko Mirkovic 4 ja Kristjan Kangur 2 punkti. Lauavõitluse kaotas Kalev 27:45, visketabavust väljakult oli 39% vastase 48% vastu. Vastastest oli pidurdamatus hoos Hill, kes panustas oma meeskonna edusse 23 punkti.

Sellega on BC Kalev/Cramo FIBA Meistrite liiga hooaeg lõppenud. 5.oktoobril algab Alexela Korvpalli Meistriliiga, kus avamängus võõrustatakse Kalevi Spordihallis AVIS UTILITAS Rapla meeskonda. 8. oktoobril saab BC Kalev/Cramo jaoks alguse VTB-Ühisliiga, kus esimeseks vastaseks Lokomotiv Kuban.