Valus! Tsmokil oli rohkem õnne

BC Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas kaheksanda kaotuse, kui jäi ülipõnevas mängus võõrsil 84:87 (37:44) alla Minski Tsmokile. Kalev jätkab viimasel, Tsmoki seitsmendal kohal.

Pea kogu mängu kaotusseisus olnud ja kaks korda suure tagasituleku teinud Kalev pääses nei minutit enne lõppu ette 72:71, kuid seejärel eksiti mitmes lihtsas olukorras. Vastaste liider Chris Czerapowicz tabas 9 sekundit enne lõppu otsustava kaugviske ja kuigi Branko Mirkovic vastas samaga, oli lõpusekundite vabavisete-taktikamängus rohkem õnne kodumeeskonnal. Ilmselt jääb pikaks ajaks kummitama hetk, kus Isaiah Briscoe justkui ei üritanudki 1,5 sekundit enne lõppu seisul 83:85 teist vabaviset sisse visata, kuid pall ometi korvi kukkus ja vastastele sisuliselt võidu kindlustas.

Kalevi parimad olid täna Briscoe 27 ja Mirkovic 15 punktiga. Tsmokile tõi 37aastane Aliaksandr Kudrautsau 23 ning Czerapowicz 20 punkti. Kalevi visketabavus oli vastastest parem, kuid Tsmoki teenis vabavisetest 30 punkti meie 17 vastu ja vähemalt statistika põhjal just see määravaks saigi. Võrdse avaveerandi järel jäi Kalev teisel veerandajal juba 16 punktiga taha (25:41), kuid lõpetas avapoolaja 12:3 spurdiga ja jõudis kolmanda veerandaja alguses kolme punkti kaugusele. Paraku sai vastane taas mängu käima ja rebis ette 64:50. Sellelt seisult tegi Kalev küll vägeva 20:5 tagasituleku ja pääses juhtima, kuid nagu öeldud – viimane sõna jäi Tsmokile.

17. detsembril võõrustab Kalev suures Balti derbis Riia VEFi.