Uute lootustega Minskisse

VTB Ühisliigas hetkel viimasel kohal asetsev BC Kalev/Cramo kohtub juba homme (pühapäeval) võõrsil Minski Tsmokiga. Mäng algab kell 16:30. Valgevene esiklubil on kaheksast mängust kolm võitu, millega ollakse turniiritabelis parima mitte-Venemaa klubina 7.kohal. Tsmoki on sel hooajal näidanud väga kvaliteetset mängu – Ühisliigas on jagu saadud Astanast, Parmast ja Nižni Novgorodist; Fiba Europe Cupil võideti alagrupp kolme kvaliteetse vastase – Alba Fehervari, Charleroi ja Bnei Herzliya – ees. Pääs Champions League’i jäi viie punkti kaugusele, kui viimases eelringis jäädi napilt alla võimsale Prantsusmaa satsile, Nanterre’ile.
Statistika põhjal Tsmokil selget liidrit pole – kuus meest on hooaja keskmiseks kogunud üle 7 punkti: need on Rootsi koondislane, ohtlik kaugviskaja ja korralik lauavõitleja Chris Czerapowicz (26, 201), kes Nižni vastu viskas 24 punkti ja näiteks Saratovi vastu kaugelt 5/10; tagamängija Devon Saddler (26, 183), tsenter David Kravish (25, 208), põhimängujuht bosnialane Filip Adamovic (28, 183) ning kaks staažikat Valgevene koondislast ehk meie meeste vana tuttavat – Nikita Meštšerjakou (29, 201) ja Aliaksandr Kudrautsau (37, 190; kaugvisked Ühisliigas seni 9/15!). hooaja vältel on korralikult mänguaega teeninud ka kogu vahetusmeeste ešelon, kelle seas põnevaim kuju on noor Maksim Salaš (21, 206), mulluse U20 B-divisjoni EM-i säravaim mängija ja neli aastat tagasi meie Karl-Robin Jürjensi meeskonnakaaslasena Euroliiga noortesarja finaalturniiril mänginud mees. Tsmoki peatreenerina tegutseb esimest hooaega Aleksandr Krutikov, kes on ka Valgevene koondise peatreener.
Kalev/Cramo ja Tsmoki senine omavaheliste mängude seis on 3:3, kumbki meeskond pole veel suutnud võõrsil võita. On parim aeg see „traditsioon“ murda.