Uue hooaja lävel – valmisolek on maksimaalne

BC Kalev/Cramo esitles täna Baltika Kvartali Moelaval meeskonna uut koosseisu. Klubi on säilitanud suure osa mullusest tuumikust, lisandunud on mitmeid noori talente ja kogenud suurmeistreid, seega võib hooajaeelset valmisolekut pidada viimaste aastate parimaks.

Meeskonda on naasnud Eesti üks armastatumaid korvpallureid, Kristjan Kangur, kes viimati mängis Kalev/Cramo koosseisus 2009. aastal. Kangur ootab uut hooaega erilise põnevusega: “Meeskonda ootab ees tiheda graafikuga põnev hooaeg. Minul isiklikult VTB Ühisliiga kogemust ei ole, seega olen väga elevil ja ootusärev. Kindlasti ei tule lihtne hooaeg, aga anname endast igas olukorras parima!”

Lisaks Kangurile on uustulnukateks eestlastest Janari Jõesaar ja Madis Soodla ning võõrleegionäridest hollandlane Thomas van der Mars, serblane Bojan Subotic ja leedulane Martynas Mažeika. Välismaalastest jätkavad meeskonnas ka Branko Mirkovic ja Cedric Simmons.

Hooaja ametlik avapauk ei ole enam kaugel. Juba 17.09 sõidetakse Makedooniasse, et maha pidada FIBA Meistrite Liiga esimese kvalifikatsiooniringi avamäng. Peatreenerina meeskonnas juba oma kuuendat hooaega alustav Alar Varrak: “Meie hooaeg algab FIBA Meistrite liiga kvalifikatsiooni ringist, tegemist on meie jaoks uue liigaga, peamiseks eesmärgiks on jõuda põhiturniirile. VTB Ühisliigas pole meie eesmärgid muutunud, peamine on jõudmine play-offi. Eesti meistritiitli soovime jätta Tallinnasse.”

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart tõdeb, et  Kalev/Cramo silmapaistvad tulemused teeksid au igale linnale.

„Meil on korvpalliklubiga olnud hea koostöö ning on rõõm seda jätkata, Kalev/Cramo on Tallinna üheks esindusmeeskonnaks ka algaval hooajal,“ nentis Kõlvart. „Tallinn tunnustab korvpallimeeskonna seniseid kõrgeid saavutusi ning soovime ka edaspidi pakkuda linlastele ja kõigile spordisõpradele tipptasemel sportlikke elamusi.“

Esimest tipptasemel elamust on oodata juba täma õhtul, kui Kalev/Cramo võõrustab kontrollmängus AVIS Raplat. Mäng algab Kalevi spordihallis kell 19.

Uuest hooajast toetab Kalev/Cramot Eesti moebränd Mosaic, mille meestekollektsiooni peadisaineri Ester Soidla jaoks on Eesti korvpalli tippude riietamine Mosaicile auasi.

“Mul on hea meel, et saame omal viisil toetada Eesti korvpallimeeskonda, kes on ka meid innustanud vaatama kõrgemale ja kaugemale. Loodetavasti aitavad Eestis disainitud ja õmmeldud Mosaici ülikonnad end pingelistes võistlusolukordades hästi tunda ning samal ajal esinduslikud välja näha. Stiilselt võiduni!“ ütles Ester Soidla.