Unics oli tänavu Kalevi jaoks veel liiga kõva pähkel

Kalev/Cramo korvpalliklubi jaoks sai täna VTB Ühisliiga hooaeg läbi, kui koduväljakul jäädi veerandfinaalseeria kolmandas mängus tulemusega 84:96 (39:64) alla Kaasani Unicsile. Seeria kaotati seega 0:3.

Olgugi et kalevlased alustasid mängu Arnett Moultrie efektse pealtpanekuga ning esimesed kuus minutit oli mäng võrdne, kujunes kohtumise stsenaarium kokkuvõttes suhteliselt sarnaselt seeria teisele mängule. Unics tabas viskeid pea ilmeksimatult ning võitis avaveernadi 36:27 ja poolaja koguni 64:39.

Kolmandal neljandikul õnnestus Donaldas Kairyse hoolealustel mängida parimal juhul küll vahe 18-punktiliseks, ent muudatust kohtumisse ja ühtlasi seeriasse enam tuua ei suudetud. Kalev lõpetas ajaloo esimese idaliiga play-off’i kodumängu pingevabade lõpuminutite abiga lõpuks mitte just kõige hullema, 12-punktilise kaotusega.

Kalevi resultatiivseim oli 19 punktiga Arnett Moultrie. Branko Mirkovic kogus 17 punkti ja 10 korvisöötu, Chavaughn Lewis lisas 14 ja Kristjan Kitsing 12 punkti. Tony Wroten jäeti treenerite otsusel mängust eemale.

Hiilgava veerandfinaalseeria teinud Kaasan tabas täna kolmepunktiviskeid suisa 58-protsendilise täpsusega. Dimitrios Priftise hoolealustest olid tulemuslikumad Errick McCollum 24, Jamar Smith 16 ja Raymar Morgan 15 punktiga.

Viimase nelja hooaja jooksul kolmandat korda poolfinaali pääsenud Unics kohtub nelja parema seas suure tõenäosusega Moskva oblasti Himkiga, kes võitis kaks esimest mängu Astana vastu kindlalt. Kalevi hooaeg saab jätku aga koduliiga medalimängudel.