Ühisliiga jätkub lõvikoopas!

BC Kalev/Cramo uus peatreener Donaldas Kairys teeb esmaspäeval oma Ühisliiga-debüüdi sealsamas, kus omal ajal ka Alar Varrak – Moskvas, Aleksandr Gomelski nimelises spordikompleksis, hetkeseisuga Euroopa tugevaima klubi kodusaalis.

Kui 2010.aasta jaanuaris sõitis CSKA Kalevist üle 87:54, siis kergemat saatust pole tõenäoliselt oodata ka nüüd. CSKA on ilmselgelt sõiduvees – viimasest 12 mängust Ühis- ja Euroliigas on võidetud 11 (erandiks kahe nädala tagune lisaaja-kaotus Fenerbahcele), seejuures kodus on sel hooajal võidetud kõik mängud, välja arvatud äsja mainitud erand. Senisest kaheksast Ühisliigas peetud omavahelisest mängust on CSKA loomulikult võitnud kõik (kõige napimalt 19 punktiga), 32 veerandajast on Kalev võitnud vaid viis. Nii Ühisliigas kui Euroliigas on CSKA hetkeseisuga esikohal. Paremat võimalust debüüdiks on meie uuele peatreenerile võimatu ette kujutada.

Mõistagi ei vaja CSKA koosseis korvpallihuvilisele tutvustamist. Neljandat hooaega meeskonda juhendava Dimitris Itoudise relvastusse kuuluvad tõenäoliselt parim Euroopas mängiv korvpallur Nando De Colo (30, 196, seni keskmiselt 20,3 punkti), Hispaania koondise täht Sergio Rodriguez (31, 191, seni keskmiselt 5,4 korvisöötu), kauaaegsed

Venemaa koondislased Nikita Kurbanov (31, 202), ainus Ühisliigas üle 200 mängu mänginud mees Vitali Fridzon (32, 195) ja Andrei Vorontsevitš (30,207) ning võimsad jänkid Kyle Hines (31, 198), Cory Higgins (28, 196), Will Clyburn (27, 201) ja Othello Hunter (31, 203). Suurem osa eelnimetatutest mängivad CSKAs juba õige mitmendat hooaega (Vorontsevitš näiteks kaheteistkümnendat!), uutest meestest on Clyburn varem mänginud Saksamaal, Iisraelis ja Türgis (Darüssafakaga Euroliigas), Libeeria verd Hunter kolmes Euroliiga-klubis: Sienas, Olympiakoses ja Realis ning Miloš Teodosici asemele värvatud Rodriguezel on seljataga särav karjäär Realis ning mitte eriti särav karjäär (358 mängu) NBAs.

 

Tekst: Janar Filippov