Ühisliiga esimene välismäng lõppes kaotusega!

Avapoolajal kerge šoki saanud UNIKS võttis kindla võidu BC Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas teise kindla kaotuse, kui Kaasanis jäädi kohalikule UNIKSile alla 78:104 (46:55). Bojan Subotic tõi 17 punkti, 4 lauda ja 4 söötu, Branko Mirkovic 15 punkti ja 7 söötu ning Erik Keedus ja Martin Dorbek 11 punkti. Vastaste poolel kogus eelmise hooaja Itaalia liiga MVP Melvin Ejim 19 punkti (neist 16 avaveerandil), Stephane Lasme lisas 15 punkti ning Joaquim Colom 12 punkti ja 9 korvisöötu.

Kuus pallikaotust ja pelgalt 33%-line visketabavus kukutasid Kalev/Cramo juba avaveerandi lõpuks hävingu äärele. 67%-liselt tabanud UNIKS purjetas Ejimi vedamisel viie minutiga ette 17:5 ja veerandaja lõpuks 30:12 ning vägisi kerkis silme ette ununema sunnitud mälestuspilt sellest, kuidas neli aastat tagasi eurosarjas UNIKS mängu 50-punktilise ülekaaluga lõpetas. Seevastu teisel veerandajal demonstreeris Kalev Ühisliiga kõrgeimatele standarditele vastavat mänguklassi. Kümne minutiga tehti vaid üks pallikaotus ning vähemalt mõneks minutiks suudeti vastased ja 2500-pealine kodupublik kabuhirmu ajada.

Nelja minutiga spurtis Kalev 18:5 (kaugelt tabasid Mirkovic, Keedus ja 2x Subotic) ning vastaste edust oli alles vaid viis punkti. Vahepeal puhkust saanud Colom naases platsile ning vedas kodumeeskonna taas turvalisse kaugusse. Poolajaks

UNIKSile pluss üheksa. Teise poolaja alguses tabasid kaugelt Ejim ja Truškin ning vahe kärises 15-le. Oluliselt suuremaks Kalev kaotusseisu mõnda aega ei lasknud, kuid viimase 10 minuti eel oli kodumeeskonna eduseis 83:64 ja lõpuveerandil võitjas kahtlusi ei tekkinud. UNIKSi visketabavus oli lõpuks 60 (kaugelt 12/24), meil 42 (kaugelt 13/31). Ründelaudu sai Kalev ühe võrra rohkem, pallikaotusi tegime ühe võrra vähem. Tosinast vabaviskest läks mööda vaid üks. Seega mõneski mõttes eeskujulik sooritus, kuid ometi … miinus 26. Selline on täna distants Ühisliiga ülemise ja alumise ešeloni vahel.

Nädala pärast (täpsemalt esmaspäeval) võõrustame Permi Parmat, kel seni kirjas üks kindel kaotus. See on mäng, mis tuleb tingimata võita.