Tugev teine poolaeg jättis võidupunktid koju!

BC Kalev/Cramo kirjutas turniiritabelisse järjekordsed võidupunktid, alistades Kalevi Spordihallis tänu tugevale teisele poolajale Valmiera Glass Via meeskonna. Valmiera alustas kohtumist Edmunds Elksnise kahe tabava kolmepunktiviskega ja alles kuue minuti möödudes oli Kalev/Cramo pääsenud 15:14 juhtima. Janis Kaufmanise kaugviskest läks Valmiera 22:20 ette, aga vabavisetel oli täpne Kristjan Kitsing ning avaveerand lõppes viigiliselt. Kalevlased püsisid eduseisus ligi üheksa minutit, misjärel seadis Kaufmanis 39:39 viigi tabloole ja lätlasest tagamängija viis omad peagi ka kahe silmaga ette. Maris Ziedinš tabas kaugviske otsa ja Aleksis Abolsi abiga mindi poolajale Valmiera 51:44 juhtimisel.

Kalev/Cramo tegi kolmanda veerandaja alguseks 8:0 spurdi, aga Ervins Ivanovs aitas kaugviskest Valmiera uuesti kahe punktiga ette. Järgmised minutid kulgesid tasavägiselt ja külalised said otsustavale neljandikule minna minimaalses eduseisus. Seejärel sai kodumeeskond kaitse pidama, kui lasti Valmieral viie minutiga kolm silma visata ning ise saadi kirja 13. Janari Jõesaar tabas 1.54 enne lõpuvilet ka kolmepunktiviske ning 75:88 kaotusseisust vastastel enam välja tulla ei õnnestunud.

Võitjate parimatena viskasid Branko Mirkovic ja Kristjan Kitsing võrdselt 17 punkti, kellest viimase nimele jäi ka 7 lauapalli. Janari Jõesaar lisas 16 silma ning Arnett Moultrie tegi kaksikduubli 14 punkti ja 10 lauapalliga. Maksim Salaš tõi 12 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Janis Kaufmanis kerkis Valmiera poolelt üleplatsimeheks 30 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisööduga. Reinis Ermansons viskas 11 punkti ja kogus 6 lauapalli ning võrdselt 10 silma tõid Maris Ziedinš ja Edmunds Elksnis.