Võõrustame Euroopa esiklubi!

Kolmapäeval algusega kell 19 astub Saku Suurhallis parketile Euroopa hetke parim korvpalliklubi – Euroliiga tänavuse põhiturniiri kindel võitja ja seitsmekordne Euroopa tugevaima klubisarja võitja Moskva CSKA.

Euroliigas 30 mängust 24 võitnud armeeklubi on pärast üheksat järjestikust võitu taastanud ka nende staatusele vastava positsiooni VTB Ühisliigas, kus ajutiselt oldi ka kolmandal kohal. Tallinna tullakse niisiis juba liiga liidrina.

Järgmisel nädalal algava Euroliiga veerandfinaal-seeria eel võib juhtuda, et nii mõnigi meeskonna põhitegijatest saab puhkepäeva, ent nagu näitas detsembrikuine kohtumine Moskvas, ei ole armeelastel kuigi turvaline Kalev/Cramot alahinnata. Mäletatavasti sai Kalev/Cramost esimene meeskond, kes sel hooajal CSKA vastu 100 punktini jõudis. Ainsana on seda saavutust korranud Valencia, kes veebruaris CSKAd koguni võitis.

CSKA mängumehed pikemat tutvustamist ei vaja – kogu koosseis koosneb tipptegijatest. Loodetavasti saavad Saku Suurhalli tulnud inimesed nautida Euroopa absoluutse tippklassi mängumeeste – Nando De Colo, Sergio Rodriguezi, Vitali Fridzoni ja Aleksandr Vorontsevitši oskusi, kellele assisteerivad prantslaste uus suurus Leo Westermann, nimekas veteran Viktor Hrjapa ning võimekad jänkid Cory Higgins, Othello Hunter, Kyle Hines ja Will Clyburn ning Venemaa koondislased Semjon Antonov, Mihhail Kulagin ja Nikita Kurbanov – tõeline all stars team.

Juba toodud loetelus oli mängumehi rohkem kui mänguks üles anda saab, nii et paratamatult tuleb Dimitris Itoudisel teha valik. Vähemasti esmaspäeva õhtul toimunud mängus Nižni Novgorodi vastu said puhkust Dmitry Kulagin ja Kyle Hines Kalev/Cramo ja CSKA on Ühisliigas varem kohtunud üheksa korda, seis on meie poolt vaadates 0:9 ning ainus alla kümne punktiline kaotus pärineb just detsembrist. Neljast kodus saadud kaotusest kõige napim on eelmise hooaja 68:87. Siit ka esimene eesmärk – see „tipptulemus“ ületada.