Korvpall24: Tony Wroten pakatab enesekindlusest: meil on plaan kodune liiga ja VTB ära võita

Tundub, et Kalev/Cramo on saanud kaubamärgiks, kust pürgitakse ookeani taha (viimase näitena Isaiah Briscoe Orlando Magicusse) ja kuhu sealt tullakse ka hoogu koguma ning Euroopa klubikorvpalliga tutvust tegema. Kalevi suures 100:66 võidumängus TalTechi üle võisid korvpallisõbrad näha järjekordset NBA-s nime teinud mängumeest. Tony Wroten jr (196 cm) on siin käinud pallivõluritest NBA liigast üks kõige korralikuma teenistuslehega, olles hooajal 2014/2015 visanud Philadelphia 76ersi eest koguni 16,9 punkti mängus, andnud lisaks 5,2 korvisöötu, võtnud 2,9 lauapalli ja teinud 1,6 vaheltlõiget keskmiselt 29,8 minuti jooksul.

Ei tea, millistesse kõrgustesse oleks mees tõusnud, kui teda poleks tabanud ränk põlvevigastus, mis saatis ta 2015. a jaanuaris operatsioonilauale. Igatahes on Wroten nüüd terve ning jällegi ühes meeskonnas Arnett Moultriega, kellega jagati väljakut ka Philadelphias. Korvpall24.ee uuris, kui heas seisus Wroten on, mis teda siia on toonud ning kuidas on esimesed muljed uuest meeskonnast.

Oled kahtlemata klassiga mängija ning NBA-s tegid järjest paremaid esitusi kuni vigastuseni. Mis täpselt juhtus pärast vigastust?

Pärast vigastust läksin NBA tütarliigasse (G-League) oma mängu tagasi paika sättima ja võtsin üsna rahulikult, sest soovisin saada täiesti terveks. Praegu olen täiesti korras ja töötan kõvasti, et saaksin tagasi tippu. Mulle väga meeldib siin, usun, et saan väga heasse vormi, võidan Kaleviga tiitleid ja saan tagasi NBA-sse.

Kui kaua Sul aega võtab tippvormi tagasi saamine?

Ma sisuliselt alles astusin lennukilt maha ja olen väga väsinud hetkel. Olen vormis küll ja usun, et nädalaga harjun olustikuga kenasti ära ning siis on seda ka väljakul näha. Kõige olulisem on, et saavutame meeskonnaga võite ning astume edasi.

Kuidas Sa oled ennast siiani vormis hoidnud läbi suve ja sügise?

Olen kõvasti kodus Seattle’is treeninud ja oodanud enda jaoks head võimalust ning nüüd on see saabunud.

Miks just Euroopa, kas saaksid olla siin tähtmängija ning tugevaid mänge erinevates liigades?

Loomulikult on see väga hea võimalus ning siin on tasemel liiga… VTB on NBA tütarliigast tugevam ja mulle meeldib siin ning on tunda, et ka fännidele meeldin. Tunnen, et Euroopas silma paistes pääsen tagasi NBA-sse pallima.

Kuidas uute meeskonnakaaslastega on, kas on palju tuttavaid nägusid?

Jaa, üks on väga tuttav. Mängisime Arnett Moultriega koos Philadelphia 76ersis ning teadsin, mis mind ees ootab. Ta helistas mulle, kui oli siin kanda kinnitanud ja kutsus siia, kuna teab, et sobin sellesse meeskonda hästi. Tean, mis mind koos Arnettiga ees ootab, meil on korvpalliväljakul hea keemia. Meil on plaan kodune liiga ja VTB ära võita. NBA pärast ma praegu ei muretse, vaja on Kalevis oma asjad ära teha.

Kas vaatasid ka Kalevi ja CSKA mängu?

Jaa, kusjuures vaatasin ning see oli väga võidetav mäng. CSKA on selgelt liiga tipptiim ning meie Kalev pidas väga hästi sammu ja oleks ka minuta neid võitnud. Nüüd olen ise ka siin ja väga põnevil ning janune võitude järele.

Mida just Sina Kalevisse tood oma mänguga?

Toon kindlasti liidriomadusi juurde ja panustan väga palju mõlemas väljaku otsas. Suudan mängu üle võtta, kui selleks on vajadus.

Milline Sa inimesena oled?

Olen lõbus ja heatujuline, mulle meeldib meeskonnakaaslastega nalja visata raske töö vahele ning Kalevi meestel on minu meelest hea huumorimeel. Hoian ka oma pere väga, kes on USA-s ja kellega suhtlen igapäevaselt.

Kuidas sulle siin meeldib atmosfäär ja ilm?

Kuna olen Washingtoni osariigist Seattle’ist, siis meil on seal sarnane ilm – sajab kogu aeg (naerab – toim.). Vabal päeval soovin kindlasti linnas rohkem ringi liikuda. Nii palju võin öelda, et siin on ilus.


 

Indrek Reinbok: Wroten vajab enda käimasaamiseks aega, kuid tema potentsiaali on näha

Korvpall24.ee palus pärast TalTechi mängu kommentaare Kalev/Cramo abitreenerilt Indrek Reinbokilt, kellelt küsisime esiteks, kas Eesti-Läti korvpalliliiga keskmikega mängud on tiimi jaoks muutumas mõnusaks rutiiniks, kus saab erinevaid taktikaid ja koosseise katsetada.

“Meie jaoks on iga mäng tähtis ning ma ei ütleks, et selline matš rutiin oleks. Me peame igas mängus vaeva nägema, sest kõik vastased tulevad selles liigas meie skalpi jahtima. Me ei saa endale nendes mängudes lubada kehva keskendumist,” vastas Reinbok kindlameelselt.

TalTechi vastu jäid Cramo poolel eemale mängukeelu all olev Chavaughn Lewis ja Kristjan Kangur, keda vaevab kerge küünarnukitrauma. Kui arvestada ka endiselt jalavigastuse tõttu Eestist eemal olevat Ivan Almeidat, siis on tiimi nimekirjas koguni 14 tasemel mängijat, kellega annab erinevate vastaste vastu kombineerida.

“Kindlasti on 12 mängija korraga mängitamine rotatsioonis keeruline nii treeneritele kui mängijatele. Neid üles ja alla võnkeid tuleb selliselt kindlasti rohkem, aga nendega tuleb arvestada ja jääda rahulikuks,” peab Reinboki sõnul sügava koosseisuga jääma tähelepanelikuks.

Alles saabunud kunagine NBA mängumees Tony Wroten jr. oli Reinboki sõnul enne TalTechi vastu algviisikus väljakule jooksmist teinud tiimiga vaid ühe tõsisema trenni ja ühe visketreeningu. Seninähtu põhjal on abitreeneri sõnul selgelt ennatlik mingeid järeldusi teha: “Vara on veel. Tal on olnud pikk mängupaus ja ta vajab nii enda käimasaamiseks kui ka meie vahele sulandumiseks aega.”

“Selle trenni ja mänguga oleme näinud, mida ta on suuteline meile juurde andma küll. Potentsiaali on näha,” kinnitas Cramo abitreener. Milles see potentsiaal väljendub? “Tema trumbid on näha esimese guugeldamise peale. Ta on mängujuht, kes oskab sööta, ta on kiire ja läheb läbi. Oleme korduvalt rääkinud, et sellist mängijat me lisaks vajame.”

Kalev/Cramol on juba kolmapäeval Lätis kohtumine oma suure rivaali Riia VEF-iga ning kaugel pole ka 13. jaanuari VTB Ühisliiga mäng Minskis sealse Tsmokiga. Reinbok kinnitas, et Wroten tahetakse kiirelt meeskonda sulatada: “Kindlasti loodame temalt tugevat abi!”