Tere tulemast Janis!

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna särki kannab uuel hooajal Läti tagamängija Janis Kaufmanis, kes pikalt mänginud kodumaal ning korra käinud ennast proovile panemas Hispaania madalamas liigas.

30-aastane ja 186 cm pikkune Kaufmanis on Riias sündinud mängumees, kes profikarjääri alustas 2007. aastal Valmiera meeskonnas, kus ta on pallinud väikeste vaheaegadega läbi kogu oma karjääri. Hooajal 2011/12 põikas ta korraks Riia VEF-i, 2014/15 käis Hispaania esiliigas Forca Lleida tiimis ja eelmisel hooajal mängis Ventspilsi eest.

2000-ndate teises pooles kõik Läti noortekoondiste tasemed läbi käinud ja 2007. aastal Hispaanias toimunud U18 EM-il ka pronksmedali võitnud Kaufmanise jaoks pole ka VTB Ühisliiga päris tundmatu. VEF-i päevil sai ta toona veel 22-aastase mängumehena kirja kaks kohtumist selles sarjas .

Senise karjääri parima hooaja tegi viskava tagamängijana tegutsev kahekordne Läti meister 2018/19 Valmiera särgis, kui ta kogus 18 kohtumisega Eesti-Läti liigas 32,1 minutit, 19,8 punkti, 3,6 lauapalli ja 2,9 resultatiivset söötu.

Nende numbrite pealt mullu Ventspilsi palgatud Kaufmanis tõi Läti tippklubi särgis Eesti-Läti liigas 22 matši ja keskmiselt 22,5 minutiga 12,1 punkti. 2,9 lauapalli ja 2,4 korvisöötu. Kolmepunktivisete tabavus oli tal 36,4%.

Sarnaselt lõppenud hooajal Kalev/Cramo ridades mänginud Aigars Škelele on ka Kaufmanis Roberts Štelmahersile väga hästi tuttav, kuna kuulus sellesse Valmiera tiimi, kes 2016. aastal üllatuslikult Läti suurklubide eest meistritiitli napsas.

BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask: “Janis oli eelmisel hooajal üks Ventspilsi põhimängijaid ning tekitas ka meile Eesti-Läti korvpalliliigas palju pahandust. Ta on teinud varasemalt koostööd ka meie peatreeneriga ja usume, et ta suudab Kalev/Cramos ennast tõestada.”

 

Loe pikemalt Korvpall24.ee portaalist SIIT.