Teine ring, siit me tuleme!

BC Kalev/Cramo jäi FIBA Meistrite Liiga esimese kvalifikatsiooniringi mängus Saku Suurhallis Skopje Karpoš Sokolile küll alla 78:81 (36:35), kuid jõudis siiski eurosarjas teise eelringi. Kahe mängu kokkuvõttes saadi Makedoonia klubist jagu viie punktiga. Saku Suurhalli kogunenud kodupubliku ees panustas Branko Mirkovic  täna 17 punkti, Janari Jõesaar lisas 12 (8 lauda) ja Bojan Subotic 10 punkti. Käe said valgeks kõik 10 platsile pääsenud kalevlast.

Kalev domineeris lauas (41:26), kuid vastaste parem kaug- (12/27) ja vabavisketabavus (13/13) andis neile täna napi edumaa. Võõrustajad tabasid kaugelt 8/23 ja vabaviskeid 16/21. Teist mängu järjest olid probleemiks pallikaotused – täna tegi Kalev 14, vastased 10 pallikaotust.

Kiiresti 3:10 taha jäänud Kalev suutis avaveerandi lõpuks mängu tasakaalustada ja korraks juhtimagi mina. Teisel veerandajal Dorbeki ja Mirkovici kolmestest alguse saanud 13:2 vahespurt viis Kalevi ette 26:18. Vastased jõudsid aga viigini 28:28, poolaeg napilt meile 36:35. Kolmanda veerandaja lõpu eel juhtis Kalev juba 57:51, kuid vastased tabasid järjest kolm kaugviset ja pääsesid juhtima. Punkt-punkti mäng jätkus ka viimasel kümnel minutil. 5:55 enne lõppu viis Kangur Kalevi ette 71:68, kuid et viimase kolme minutiga ei tabatud mängust ainsatki korvi, tuli Kalevil täna vastaste nappi paremust tunnistada. Tõsi – päris kaotuseks seda lugeda ei saa, sest võõrsil välja teenitud 8-punktiline edumaa, mida tuli kaitsta, osutus piisavaks.

Eurosari jätkub juba pühapäeval Kalevi Spordihallis, kui võõrustame Ungari meistrit Alba Fehervari, kelle hooajaeelsesse koosseisu mahub koguni kuus ameeriklas!