Tehtud! Kalev/Cramo pääses esmakordselt Ühisliigas play-off’i

BC Kalev/Cramo tegi täna Kalevi spordihallis Eesti korvpalliajalugu, alistades VTB Ühisliigas Peterburi Zeniidi 96:78 (43:32) ja kindlustades koha kaheksa parema seas ehk play-off’is.

Eesti esiklubi tegi Venemaa tippmeeskonnaga vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti 24:13. Kui teine neljandik kulges võrdses taktis, siis teisel poolajal pani Kalev lõplikult paremuse maksma. Neljas veerand kujunes juba lõppskoori vormistamiseks.

Kalev teenis võidu endale juba omaks saanud agressiivse, kiire ja vaatemängulise esitusega. Nii eemalt hästi tabanud kui ka korvi all vastastest selgelt paremini tegutsenud kalevlaste mängu vedasid kolm ameeriklast. Tony Wroten kogus 31 punkti, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu, Arnett Moultrie lisas 22 ja Chavaughn Lewis 17 punkti. Kahe oma põhimehe Jalen Reynoldsi ja Sergei Karasjovita mänginud Zeniidile tõi Codi Miller-McIntyre 15 punkti.

Ühisliiga ajaloo esimene võit Zeniidi üle tuli Kalevile väga magusal ajal, sest see tähendas ühtlasi play-off’i koha tagamist. Lähikonkurentidel Krasnojarski Jenisseil ja Saraatovi Avtodoril pole võimalik Kalevit enam püüda.

Kalevil on jäänud põhiturniiril pidada veel kaks kohtumist. Lähima nädala jooksul mängitakse nii Nižni Novgorodi (20.04) kui Kaasani Unicsiga (24.04). Idaliiga veerandfinaalis kohtub Kalev suure tõenäosusega Moskva CSKA-ga, kuigi teoreetiliselt võib Eesti meeskond veel tõusta ka seitsmendaks.

Ühisliiga kaheksa play-off’i pääsejat: Moskva CSKA, Kaasani Unics, Moskva oblasti Himki, Krasnodari Lokomotiiv-Kuban, Peterburi Zeniit, Astana, Nižni Nogorod, Kalev/Cramo.