Tartu haistis võimalust, aga uue keskmängijaga Kalev/Cramo võttis oma

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kolmapäevases viimases mängus teenis BC Kalev/Cramo võõrsil 94:71 võidu Tartu Ülikooli meeskonna üle.
Tartu Ülikool – BC Kalev/Cramo 71:94 (11:22, 26:27, 21:23, 13:22)

Kalev/Cramo jäi visketabavuses peale 50% – 41% ning ka lauapalle saadi rohkem kätte 40:32 (ründelaud 10:10). Korvisöötude osas jäi Tartu alla 14:23 ja pallikaotuseid tegid meeskonnad võrdselt 11:11.

Kristjan Kitsing kerkis Kalev/Cramo parimaks 18 punkti ja 4 lauapalliga. Debüüdi teinud keskmängija Ryan Richards kogus 17 punkti ning Aigars Škele lisas 13 silma, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu. 12 punkti tõid Kyle Vinales, Martin Paasoja ning Janari Jõesaar, kellest viimane võttis ka 9 lauapalli.

Tartu resultatiivseim oli Adomas Drungilas 20 punkti ja 6 lauapalliga. Grantas Vasiliauskas lisas 13 silma ja 6 lauapalli ning Hendrik Eelmäe arvele jäi 12 punkti ja samuti 6 lauapalli. Martynas Mažeika tõi 10 punkti.

“Mingil hetkel oli nagu mängu, aga siis hakkas eelmise aasta jutt jälle korduma, sest meie noored teevad vigu, milliseid nad ei tohiks teha. Me ei andnud siiski alla, proovisime omi asju teha ja selle saab positiivse poole peale kanda. Närvi ajavad lapsikud vead ja mõned ei käi tempoga kaasas. Eks see on harjumuse asi. VTB Ühisliiga tempod on võrreldes siinse liigaga erinevad ja Kalev/Cramol on sealt ka kaks head mängu all. Meil jällegi piltlikult jäänud 30 silma puudu,” ütles Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene Delfile antud intervjuus.

Tartu poolelt ei teinud vigastuste tõttu kaasa Robert Valge ja Kregor Hermet ning lisaks lahkub võistkonnast Mažeika. “Vaatame päevade kaupa, reedel võib-olla oleme targemad [Valge ja Hermeti naasmise osas] ja pühapäeval juba järgmine mäng. Marynas Mažeika sõidab homme koju, temal sai leping läbi.”

BC Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok: “Meil oli mitu lisaülesannet. Esiteks on võit igal juhul tähtis, aga oluline oli meile oma mängu ehitamine. Tähtis oli, et saime Ryan Richardsit sisse mängitada. Loodame, et tema jalg peab vastu, lõpus küll lonkas. Ega ta polegi saanud palju treenida, võin pallitrennid ühe käe näppudel üles lugeda. Vigastus pärsib tema tegevust, aga klassiga mängijad võiksid saada kiiresti hakkama ja hea, et ta sai oma minutid nüüd kätte. Kui Tartu palju vahetas, siis sattus ta väiksemate meeste vastu ja 211 cm pikk mängija peabki need olukorrad ära lahendama.”

“Erinevateks mängudeks on erinevad motiveerimised. Mõnikord on see keerulisem, aga täna ma ei näinud muret, et oleks selles osas muret olnud. Nüüd on aega atra sättida Peterburi Zenit’iga mänguks ja plaan paika panna. Tuleb rauda taguda seni, kuni ta kuum on,” vihjas Reinbok lõpetuseks sellele, et meeskond on VTB Ühisliigas kaks järjestikust võitu saanud.

Loe pikemalt Korvpall24.ee lehelt: https://korvpall24.ee/tartu-haistis-voimalust-aga-uue-keskmangijaga-kalev-cramo-vottis-oma/