Täna: sisuliselt võitmatu vastane

BC Kalev/Cramo teekond VTB Ühisliigas jätkub Krasnodaris, kus täna kell 15 kohtutakse kohaliku Lokomotiv Kubaniga. Tegemist on meeskonnaga, kes 22st tänavu peetud ametlikust mängust on kaotanud vaid ühe – ja seegi juhtus ligi kolm kuud tagasi. Oktoobris Tallinnas kindla võidu saanud Kubanil on käsil unelmate hooaeg. Ühisliigas on neil kirjas üheksa võitu kümnest mängust – seejuures saadi ainus kaotus mitte CSKAlt, vaid UNIKSilt. Euroliiga liidrist sai Kuban nädal tagasi võõrsil jagu numbritega 90:79.

Tugevuselt teises eurosarjas, EuroCupil, on aga võidetud kõik seni peetud 12 mängu. Samasugustes suurusjärkudes väljendub ka Kalevi ja Kubani senine jõudude vahekord – Kuban on võitnud kõik kümme omavahelist mängu.

Võrreldes oktoobriga, mil Kuban Kalevi spordihallis hooaja esimese ametliku mängu pidas, on Saša Obradovici hoolealuste nimekiri täienenud ühe mehe võrra ja selleks on Venemaa koondislane Dmitri Kulagin (25, 197) – mees, kes nädal tagasi oma eelmise koduklubi CSKA vastu 17 punkti ja 7 söötu panustas. Teise täiendusena tuleks nimetada meie oma head tuttavat Frank Elegari, kes mäletatavasti oktoobris Tallinnas vigastuse tõttu ei mänginud. Elegar on Ühisliigas olnud Kubani üks efektiivsemaid mängijaid – tema keskmised: 13,5 punkti ja 5,5 lauda. Rohkem (keskmiselt 13,8) on visanud vaid endine NBA-mees Mardy Collins (33, 196). Et aga täielikule tippklubile omaselt kvaliteetsest materjalist puudust ei tunta, saab löögijõudu kujundada sõltuvalt iga vastase eripäradest ja näiteks EuroCupil on resultatiivsusega hiilanud hoopis teised mehed: Ryan Broekhoff (27, 197) ja Joe Ragland (27, 181). Kokku on klubis seitse välismängijat – lisaks nimetatutele just Tallinnas säranud kolmik: 17 punkti visanud tsenter Brian Qvale, 16 punkti toonud jõuline tagamängija Chris Babb ning 14 punkti panustanud snaiper Trevor Lacey.

Meeskonna tugevus väljendub siiski eeskätt kaitsemängus – nii Ühisliigas kui eurosarjas hoiab Kuban esikohta endale visata lastud punktide arvestuses – näitaja on mõlemas sarjas 70 punkti.