Suur tunnustus: Donaldas Kairys kandideerib VTB Ühisliigas aasta treeneri tiitlile

Korvpalli VTB Ühisliiga põhiturniiri viimase mänguvooru eel tegi liiga ametlik kodulehekülg teatavaks nelja meeskonna peatreeneri nimed, kes kandideerivad käimasoleva hooaja parima peatreeneri tiitlile. Teiste seas kuulub nimekirja ka Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo leedulasest peatreener Donaldas Kairys.

Lisaks klubi ajaloos esimest korda kümne aasta jooksul Kalevi VTB Ühisliigas play-off’i vedanud 42-aastase Kairyse kõrval kuuluvad nimistusse ka Kaasani Unicsi kreeklasest loots Dimitrios Priftis, Astana makedoonlasest juhendaja Emil Rajkovic ja Nižni Novgorodi serblasest peatreener Zoran Lukic.

Donaldas Kairys võttis Kalevi juhendamise üle eelmise hooaja keskel. Ehkki tal polnud võimalust ühtegi uut mängijat meeskonda tuua, siis jäi play-off’ist puudu vaid kaks võitu, iseloomustab VTB Ühisliiga koduleht Kairyst. Kahe hooaja vahel sai varasemalt nii Moskva CSKAs, Moskva oblasti Himkis kui ka Krasnodari Lokomotiv-Kubanis skaudina töötanud leedukas meeskonna oma äranägemise järgi komplekteerida. Ta lisas meeskonda omajagu atleetlikkust, eelkõige tänu Arnett Moultrie ja Tony Wroteni kaasamisele.

Kalev kasutas hästi ära nii VTB Ühisliiga tähtede mängu nädalavahetuse kui ka koondisemängude tõttu tekkinud pausi – viimasest kaheksast kohtumisest on eestlaste klubi võitnud kuus ning temast on saanud liiga üks ohtlikumaid meeskondi. Donaldas Kairys teab, kuidas tuua mängijate tugevused kõige paremini esile,» jätkas VTB Ühisliiga koduleht. «Arnett Moultrie pole mitte ainult ohtlik kaugelt, vaid suudab uskumatult efektiivselt tegutseda ka korvi all. Kogenud Branko Mirkovic on meeskonna üks põhilisi sütitajaid ning Wroten lisab pingilt sekkudes plahvatuslikkust.

Kairys ei sõltu aga ainult leegionäridest. Kristjan Kangur on pea igas mängus kuulunud algviisikusse, Kristjan Kitsingul on liiga parim kaugvisete tabavusprotsent (52,8). Lisaks kuulus Kalevi ridadesse Janari Jõesaar, kes liitus pärast VTB Ühisliiga tähtede mängu Tenerifega, mis osaleb järgmisel nädalal peetaval FIBA Meistrite liiga finaalturniiril.

Mõistagi tuuakse Kairyse ja Kalevi suurima saavutusena välja esimest korda klubi ajaloos play-off’i pääsemine. Praegu asub Eesti esiklubi liigatabelis 13 võidu ja 12 kaotusega seitsmendal kohal ning võimalus on isegi veel koha võrra positsiooni parandada.

Selleks tuleb hoida seljataga Nižni Novgorod (13 võitu ja 12 kaotust), mis võõrustab pühapäeval liigatabeli punast laternat Minski Tsmokit (4 võitu, 21 kaotust). Kalevil tuleks täna võita Saku suurhallis Krasnodari Lokomotiv-Kubani ja loota, et Peterburi Zeniit (14 võitu, 11 kaotust) kaotaks laupäeval kodus Astanale (15 võitu, 10 kaotust).