Kalev/Cramo uus tagamängija on NBA kogemusega Shamorie Ponds

Oktoobri alguses isiklikel põhjustel BC Kalev/Cramost lahkunud tagamängija Desonta Bradfordi asemele on klubi palganud uue ameeriklasest mängujuhi, kelleks on huvitava tausta ja tugeva potentsiaaliga 25-aastane 185cm pikkune Shamorie Ponds. 

Peale edukat keskkooli karjääri suundus Brooklynist pärit Shamorie kodulinnas asuvasse St. John’s ülikooli korvpalliprogrammi. Esimesel ülikooli aastal nimetati Ponds Big East konverentsi üheks parimaks mängijaks ja valiti ka all-freshman viisikusse. Tähelend jätkus ka järgmisel hooajal, mil Ponds mängis 30nes mängus keskmiselt 37 minutit ja kogus 21,6 punkti, 5 lauapalli ja 4,7 resultatiivset söötu. 

Peale kolmandat edukat hooaega ülikoolis, jätkus mängija karjäär NBAs. Houston Rocketsi särgis võttis Ponds osa 2019. aasta NBA suveliigast ja sellele järgnenud treeninglaagrist, pärast mida tegi ta lepingu Toronto Raptorsiga, saades mänguaega põhiliselt nende G-liiga meeskonnas Raptors 905, aga ka neljas NBA mängus. 2021. aasta veebruaris tegi Shamorie Ponds oma esimese lepingu Euroopas, mängides hooaja lõpuni Bosnia kõrgliiga meeskonnas Spars Realway. Uueks, 21-22 hooajaks, oli Ponds tagasi USAs Philadelphia 76ers’i G-liiga meeskonnas Delaware Blue Coats, kus 40 mängu ja 25,5 minuti juures kogus 13,5 punkti, 4,4 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. 2023. aastal võitis Ponds Mehhiko kõrgliiga meeskonna Astros de Jaliscoga CIBACOPA liiga ning valiti finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Peatreener Heiko Rannula kirjeldab uut mängijat järgmiselt: “Shamorie on väga andekas mängija, väga eduka ülikooli karjääriga. Tal on seljataga kaks korralikku hooaega G-liigas ja 4 mängu NBAs. Esimene kord Euroopas mängides ei õnnestunud hästi, aga loodame, et teine tuleb parem. Väga heade instinktidega, hea palliga, väga osav mängujuht, kes võib mängida ka kahe peal. Loodame, et ta on kohale jõudes heas vormis ja saame kohe täiskoosseisus treenima hakata.”

Kalev/Cramo järgmine mäng on juba reedel, 13. oktoobril, Kalevi Spordihallis, kus võõrustatakse Tallinna Kalev/Snabb meeskonda. Piletid on saadaval Piletitaskus.