Sten Sokk pikendas lepingut ning jätkab BC Kalev/Cramo ridades!

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnal on hea meel teatada, et tiimis jätkab ka uuel hooajal 31-aastane mängujuht Sten Sokk.

Meistriliigas 2005. aastal Noortekoondis/Audentese särgis debüüdi teinud Sokk jätkas karjääri Nybitis ehk tollal Triobet/Dalkia nime kandnud tiimis. Aastatel 2008-2012 pallis 184 cm pikkune tagamees Tartu Ülikoolis ning siirdus seejärel piiri taha. Esimeseks välisklubiks oli Sokul Gruusia tiim Tbilisi Olimpi, kust edasi jätkus karjäär Rumeenia kõrgliigatiimis Craiova Universitatea. Vahepealne lühike tagasipõige Rakvere Tarva särki ning seejärel jätkus tagamehe tee juba Venemaa klubis Moskva Dünamo.

Esmakordselt sai Sokust BC Kalev/Cramo mängija hooajal 2015/16 ning mees veetis tiimis järjest kolm koduse meistritiitliga lõppenud aastat. 2018/19 viis tee neljakordse Eesti meistri Kreeka esiliigasse Thessaloniki Iraklise ridadesse, kus ta aitas klubi tagasi kõrgliigasse.

Mullusel hooajal naasis Sokk Kalev/Cramosse ning jõudis enne koroonaviiruse piiranguid kaasa teha 20 kohtumist VTB Ühisliigas ja 25 matši Paf Eesti-Läti korvpalliliigas. Idaliigas oli mehe statistika keskmiselt 17,4 minutiga 5,7 punkti, 2,1 resultatiivset söötu ja 1,1 lauapalli. Koduses meistriliigas 18,5 minutit, 6,8 punkti, 3,4 söötu ja 1,7 lauapalli.

BC Kalev/Cramo on praeguseks uue hooaja mängijatest lisaks Sokule välja hõiganud ka Rauno Nurgeri, Kregor Hermeti ja Tanel Kurbase nimed.