Riiast eriti valus kaotus

C Kalev/Cramo naaseb Riiast hooaja kolmeteistkümnenda kaotusega – VEFil oli seekord tugevam numbritega 87:83 (42:44). Viies võit tõstis Läti klubi VTB Ühisliigas 9.kohale, Kalev jätkab eelviimasena. Hooaja puntirekordi teinud Bojan Subotic kogus 25, Isaiah Briscoe 23 (viimasel veerandajal 11) ja mängu peaaegu meie kasuks kallutanud Kristjan Kangur 12 punkti. Vastastele tõi 180-sentimeetrine mängujuht Ken Brown 23 punkti ja 7 söötu. Neli kaugviset tabanud Artis Ate lisas 16 punkti.

Vastased tabasid paremini (lähivisked 58% vs 48%, kaugelt 9/29 vs 7/26), Kalevit ei päästnud ka suurepärased 22 ründelauda (vastastel – 12). Pallikaotuseid meil 15, VEFil 10.

Avaveerandi keskel 6:9 kaotusseisust 14:3 vahespurdi (Suboticilt 8, Arbetilt hiilgav 3+1) teinud Kalev asus esimese kümne minuti järel juhtima 22:14, ent teisel veerandajal tabas meeskonda mõõn. Hätta jäädi Browni takistamisega, aga ka viskele pääsemisega. Viie minutiga sai Kalev mängust vaid kaks korvi, needki rünnakuaja lõpusekunditel. VEF jõudis viigini 27:27, kuid Subotici korvidest suutis Kalev vastaste hoo peatada ning mäng püsis poolaja lõpuni tasakaalus. Poolaeg meile 44:42, Suboticilt juba 17.

Teisel poolajal jätkus tasavägine ja närviline mäng. Kalevit hoidis endiselt vee peal eeskätt Subotic ja mõistagi võitluslik tegutsemine kaitses. Ülemäära kaugvisetele lootnud vastased eksisid ridamisi ja Kalev püsis ees 54:51. Ent just siis tabas Kalevit mängu suurim mõõn – eksiti järjest viiel viskel, lisaks jäeti kaks korvi lugemata ründevea tõttu. Samal perioodil tabas kaks korda kaugelt vastaste kõige ohtlikum snaiper Artis Ate, Berzinš realiseeris kolm vabaviset ja VEF sai kätte mängu suurima eduseisu 60:54. Kanguri vabaviske järel tegi Brown 2+1 (63:55), ent Kalev veel ei murdunud. Briscoe ja Simmonsi korvidest teeniti kuus punkti järjest ja vahe taas vaid kaks. Janicenoksi kaugvise aitas VEFi kolmanda veerandaja lõpuks siiski ette 67:61 (veerandaeg neile 25:17).

Neljas veerandaeg algas meile täbaralt, kui Perezi kaugvise viis VEFi ette 70:61. Siis algas Briscoe show. 82 sekundiga tõi noor jänki seitse punkti ja kaotusseis kahanes kahele punktile. Paraku vastas VEF omakorda 7-punktilise spurdiga ja rebis ette 77:68. Mängida jäi kuus ja pool minutit. Neli minutit enne lõppu vähendas Subotic vabaviskejoonelt Kalevi kaotusseisu neljale, ent taas tabas kaugelt Ate – 83:76 ja mängida kaks ja pool minutit. Siis oli Kanguri kord särada. Vanameister realiseeris kolm rünnakut järjest – neist kaks kaugviskega ja 39 sekundit enne lõppu oli seis viigis!

Paraku kuulus lõpp kodumeeskonnale. Brown harutas meie kaitse lahti ja Berzinši pealtpanek pani Kalevi surve alla. Mängida jäi siiski 18 sekundit, ent tulemuslikku lahendust ei leitud. Soku kaugvise maandus korvilaua serval, ründelaua saanud Kangurilt võeti pall jõuga ära (nii mõneski teises mängus oleks sel hetkel ilmselt kõlanud vile, kuid mitte täna…).

Lõppseisu vormistas Ate vabaviskejoonelt. Kõigele vaatamata on meelt heita veel vara – järgmised kaks mängu peab Kalev/Cramo kodus: 15.märtsil Jenissei ja neli päeva hiljem Saraatovi vastu. Loodetavasti on kõigest 11 päeva pärast tabeliseis helgem.