Pühapäeval toimus Saku Suurhallis kauaoodatud kohtumine, kus BC Kalev Cramo võttis mõõtu legendaarselt Kaunase Žalgiriselt.

Pühapäeval toimus Saku Suurhallis kauaoodatud kohtumine, kus BC Kalev/Cramo võttis mõõtu legendaarselt Kaunase Žalgiriselt. Žalgiris võitis sõpruskohtumise 95:71 (16:16; 30:13, 25:20; 24:22).

Kalev/Cramo resultatiivseimaks tõusis Dwight Coleby 14 punkti (visked väljakult 7/9) ja 7 lauapalliga. Aigars Škele lisas 12 silma ja 4 korvisöötu ning kolm kaugviset tabanud Kristjan Kitsing 11 punkti. Ameeriklasest leegionär Antino Jackson tõi kõik oma 9 punkti kaugvisetest ning jagas kaaslastele ka 7 korvisöötu.

BC Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers oli nii kõrgetasemelise mängu eest tänulik, sest selle põhjal saab meeskond korrektiive teha. “Nad näitasid väga head taset ja meil oli raske, aga teisest küljest on see väga hea materjal, mille põhjal vaadata, kus on vaja rohkem tööd teha,” sõnas Štelmahers mängujärgses intervjuus.

Treener lisas, et Kalev pole veel valmis meeskond, sest mängijad on koos olnud alles lühikest aega: “Tööd seisab kõvasti ees. Meeskond hakkab alles meeskonnaks kujunema.”

Eesti korvpallikoondislane Sander Raieste sõnas mängujärgses intervjuus: “Kontrollmängude eesmärk on jooksvalt meeskonna seisu jälgida, kuidas see hooajaeelne ettevalmistus läheb. Meil olid omad eesmärgid selle mängu eel, eks me räägime sellest hiljem omakeskis. Meil on siiamaani väga palju asju detailides kinni, selle pealt need vahed ja asjad tulevad.”

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna keskmängija Zach Smithi jaoks lõppes pühapäevane kohtumine Kaunase Žalgirisega õnnetult, sest ta murdis maandudes randme piirkonnas luu.

BC Kalev/Cramo abitreeneri Indrek Reinboki sõnul sõnul võib Smith platsilt eemale jääda kuni kuueks nädalaks. Võimalik, et käeluu paranemise kiirendamiseks suunatakse ameeriklane operatsioonilauale.

BC Kalev/Cramo osaleb sel nädalal Leedus tugeval kontrollturniiril, kus vastasteks on Euroliiga tiim Moskva oblasti Himki ja Leedu klubid Vilniuse Rytas ja Prienai.