Pühapäeva pärastlõunal mängime võõrsil Parmaga

BC Kalev/Cramo jätkab VTB Ühisliigas play-off pääsme püüdmist pühapäeval, kui võõrsil kohtutakse Permi Parmaga. Mäng algab Eesti aja järgi kell 14:30 ja samal ajal algab ka otseülekanne Kanal 12-s. Tuletame meelde, et alates sellest mängust saavad Kalev/Cramo fännid vaadata välismänge üheskoos klubi uues fännipesas, Tartu maantee Mack Bar-B-Que’s.

Parma on seni võitnud 13 mängust neli, millega ollakse Ühisliigas 7.kohal. Kalev/Cramol on samuti neli võitu, aga 15 mängust. „Nelja võidu klubis“ on hetkel koguni kuus meeskonda, neist play-offi pääsevad kaks. Seega on isegi üleliigne märkida, kuivõrd olulised on nende meeskondade järelejäänud kohtumised, iseäranis omavahelised. Kalev/Cramo ja Parma on sel hooajal juba korra kohtunud ning sellel mustal oktoobriõhtul tabas Kalev kodusaalis alal 40%-liselt ja kaotas 74:76. Nüüd taganemisruumi ei ole.

Mõistagi on Kalev oktoobriga võrreldes saavutanud uue kvaliteedi, ent sama on suutnud ka Parma. Pärast võitu Tallinnas alistati VEF, Nižni Novgorod ja Saratov, lisaks väärib märkimist, et üheksast kaotusest viis (sh Zenidilt, CSKAlt ja Kubanilt) on olnud vahemikus 1-7 punkti. Parma liidriteks on jänkidest tagapaar Codi Miller-McIntyre (23, 191) ja Frank Gaines (27, 191). Eelmisel hooajal nii punktide, söötude kui vaheltlõigete arvestuses Belgia liiga parimaks kerkinud Miller-McIntyre on seni panustanud keskmiselt 16 punkti, 5 lauda ja 7 söötu ning teenis kutse Ühisliiga Tähtede mängule. Varem Bundesligas ja Itaalias mänginud Gaines on visanud keskmiselt 14 punkti. Ääremängija Tre McLean (24, 196) kogus sügisel Kalevi spordihallis 11 punkti ja 8 lauda.

Lätlasest peatreeneri Nikolajs Mazursi kaasmaalane Andrejs Grazulis, senise karjääri Ventspilsis mänginud mees (24, 202), sai Tallinnas kirja 12 punkti ja 7 lauda ning samuti Ühisliiga Tähtede mängul osalenud Ivan Uhhov , eelmisel hooajal Ühisliiga parima noore mängija tiitli võitnud mees (22, 193), 8 punkti. Korvi all kõrgub Angola koondislane Yanick Moreira (26, 211) – temalt Kalevi spordihallis viimati 3 punkti ja 10 lauda.

Autor: Janar Filippov