PLUSS KAHEKSA: Kalev naaseb Makedooniast võidukalt

BC Kalev/Cramo alustas FIBA Meistrite Liigat raske võiduga Skopjes, kui kohalik Karpoš Sokoli alistati põnevusmängus 87:79 (42:39). Suurema osa teisest poolajast kaotusseisus olnud Kalev/Cramo tegi neljanda veerandaja keskel 10:2 spurdi (kaks kaugviset Kristjan Kangurilt) ja tasakaalustas seisu. Mängu viimastel minutitel tehti teinegi 10:2 spurt (kaks kaugviset Mažeikalt) ning kokkuvõttes saavutati kodumängu eel igati arvestatav edumaa.
Martynas Mažeikalt täna 19 punkti, Janari Jõesaarelt 18+ 7 lauda ja Bojan Suboticilt 15+13 lauda. Kristjan Kangur lisas 10 punkti. Vastastele tõi Thaddus McFadden 23 punkti.
Kalev tabas täna 55%-liselt, sh kaugelt 11/25 (vastased – 7/26). Laua võitis Kalev 36:29, silmatorkav oli pallikaotuste vahekord – 17:8 meie kahjuks.
Kiiresti 6:0 ette rebinud Kalev/Cramo jäi avaveerandi keskpaigaks taha 8:12, kuid võitis selle siiski 25:18. Mažeika panustas 8, Jõesaar 7 punkti. Teisel veerandajal jäime ligi kolmeks minutiks kuivale ja vastased jõudsid viigini. Poolaeg siiski meile 42:39.
Kolmas veerandaeg kuulus võõrustajatele ja halvimal juhul kasvas nende edumaa üheksale punktile. Siiski suutsid Kangur ja Subotic veerandaja lõpus vastastelt vead teenida ja viimasele veerandajale mindi kodumeeskonna napis neljapunktilises eduseisus.
Viimasel veerandajal kukkusid sisse Jõesaare ja Kanguri kolmesed ning seitse minutit enne lõppu oli seis 67:67. Mõnda aega püsis mäng veel tasakaalus, ent siis tabasid kaugelt ka Sokk ja kaks korda Mažeika ning vastane oli murtud.

Alar Varrak: “Mängisime lõpuks lühikese kooseisuga ja see tõi meile edu. Suutsime vastaste võistkondliku mängu ära võtta, kuid Tallinnas me sarnaselt mängides 40 minutit vastu ei pea.

Mängu alustasime hästi, kõik toimis. Jällegi teevad muret pallikaotused, mis oli meie meeskonna probleemiks ka eelmisel aastal. Pärast kolmandat veerandaega oli meil 15 pallikaotust. Viimasel veerandajal suutsime rumalatest pallikaotustest hoiduda ning vastane ei saanud enam nii palju lihtsaid korve.”