PAF Korvpalli E-spordiliiga alustab

Eriolukord lõpetas tänavuse saalikorvpalli hooaja küll ootamatult, kuid päris pika ninaga meistriliiga klubid siiski ei jää – 25. aprillil alustab PAF Korvpalli E-spordiliiga.

Virtuaalsest võistlusest võtavad osa kõik tänavu PAF liigas kaasa teinud klubid ehk BC Kalev/Cramo, Tartu Ülikool, TalTech, Pärnu Sadam/Transcom, Rakvere Tarvas, Tallinna Kalev/TLÜ ja AVIS UTILITAS Rapla. Võistlema hakatakse videomängus NBA 2K20 ja seda PlayStationi konsooliga. Võistkonnad koosnevad suuresti praegustest ja endistest korvpalluritest.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on lisaks möödunud hooajal klubi eest mänginud korvpalluritele (Parrol, Saar, Saal, Eelmäe, Hermet) toonud kaks tõelist legendi – Janar Taltsi ja Marek Doronini. Samuti löövad kampa füsioterapeut Rauno Kuusemets ja klubi süsteemi kuuluv Peeter Toomas Tael.

Tallinna/Kalev TLÜ võistkond läheb e-liigale vastu puhtalt tänavuse hooaja koosseisuga: Karl-Johan Lips, Conrad Sengbusch, Risto Valge, Margus Pahv, Kaido Saks ja klubi mänedžer Oliver Läll.

TalTechi eest asuvad võistlustulle peatreener Kris Killing, tegevmängijad Sander Viilup ja Joonas Järveläinen, endine mängumees Aleksander Kaaberma ja spordiklubi arendusjuht Madis Koit.

Pärnu Sadam on lisaks möödunud hooajal meeskonnas mänginud Siim Markus Postile, Sten Saaremäele, Märt Rosenthalile ja Jeremiah Daniel Paige`le pultide taha toonud korvpallisõpradele tuntud Saimon Suti ja legendaarse Reinar Halliku. Saab näha, kas Reinari viskekäsi on ka videomängus sama kuum kui korvpalliväljakul.

Rakvere Tarvas mehitas virtuaalse võistlussarja tiimi esindusmeeskonna pallurite Kristo Saage, Tormi Niitsu, Egert Halleri ja Arvan-Johhannes Lippassaarega ning klubi taustajõudude hulka kuuluva Ragnar Leppikusega. Tõelise jokkerina liitub hiljuti kodumaalne naasnud Rain Veideman.

AVIS UTILITAS Rapla on kokku saanud kaheksa mängumeest, kelle hulka kuuluvad tegevmängijad Indrek Kajupank, Markus Ruubel, Marek Ruut, Jan Märten Ratas, Rait-Riivo Laane ja Viktors Ilijns. Lisaks on kaasatud veel endine mängija Martin Limberg ja Rapla üks armastatumaid korvpallureid Janar Soo, kes tänasel päeval täidab klubi meedia- ja turundusjuhi kohuseid.

Ametite poolest kõige kirjum seltskond on BC Kalev/Cramo ridades. Klubi töötajatest hakkavad võistlema Allan Siimann ja Harvis Mill, endistest mängijatest on kaasatud Madis Soodla ja Silver Jurno. Võõrjõuna tuleb appi Kaspar Kitsing ja varumehena lööb kampa Kalev/Cramo endine peatreener Alar Varrak, kes tänasel päeval töötab meeskonna järelkasvuga SK Nordis.

Kõikidel võistkondadel on võimalik kasutada ka drafti, et valida meeskonna ridadesse üks tõeline e-spordi asjatundja, kuid see pole kohustuslik.

Osalejad kasutavad NBA 2K20 mängu „MyPlayer“ kontot, mis tähendab, et igal mängijal on oma pärisnimega virtuaalkuju, kelle oskused sõltuvad nagu päris mänguski kogemusest ja treenitusest. Iga võistkonna liige asub oma kodus ja kokkumäng toimub veebi vahendusel.

Fännid saavad oma lemmikutele kaasa elada Delfi ja Inspira otseülekannete vahendusel. Mänge kommenteerib Siim Raudla.

Liiga võistlussüsteem

Põhiturniiril mängivad kõik omavahel läbi ühe ringi (round-robin). Põhiturniiri esimesed kaks jõuavad otse poolfinaali, kohad 3.-6. kohtuvad veerandfinaalides (3. vs 6. ja 4. vs 5. ), mis mängitakse esimese võiduni. Mängu võitjad pääsevad edasi poolfinaalmängudele. Veerandfinaalides kaotanud võistkonnad saavad lõplikus paremusjärjestuses 5. ja 6. koha vastavalt põhiturniiri paremusjärjestusele. Poolfinaalides lähevad vastamisi põhiturniiri võitja ja madalama asetusega veerandfinaali võitja ning põhiturniiri teine ja kõrgema asetusega veerandfinaali võitja.

Liigas on kokku kümme mängupäeva: 7 põhiturniiri mängupäeva, 1 veerandfinaalide päev, 1 poolfinaalide päev ja 1 kohamängude päev.

PAF Korvpalli E-spordiliiga ametlik varustuspartner on Sony Center.

Liigal on ka oma ametlik kodulehekülg, kust näeb osalevaid mängijaid, ajakava ning tulemusi: http://www.basket.ee/et/e-liiga/218/

Tekst: http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=7056