Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kolmapäevases mängus teenis BC Kalev/Cramo võidu esimest poolaega südikalt mänginud Rakvere Tarvase üle 72:95 (14:25, 25:17, 13:28, 20:25).

Rakvere Tarvas – BC Kalev/Cramo 72:95 (14:25, 25:17, 13:28, 20:25)

Kodumeeskond läks 6:2 juhtima, aga Kyle Vinalesi eestvedamisel tegid kalevlased 13:2 spurdi. Avaveerandi lõppedes suurendas Kalev/Cramo pärast Tanel Kurbase lähiviset vahe 11 punktile, kuid Rakvere sai teise veerandaja esimeses pooles kaitses paremini hakkama ning viie ja poole minuti möödudes oli kaotusseis vaid 28:31. Thomas Theddus Hamilton IV viskest sai Rakvere seisu ka minimaalseks vähendatud. Poolaja viimasel sekundil vastas Sander Raieste aga pealtpanekuga, millega Kalev/Cramo juhtis 33:30.

Kolmanda veerandaja alguses jõudis Rakvere veelkord kahel korral punkti kaugusele, kuid kuue minuti möödudes said külalised vahe juba 14 punktile suurendatud. Kalev/Cramo hea hoog aina jätkus ja viimase neljandiku alguseks oli seis 52:71. Ülejäänud kümne minutiga viskasid kalevlased viis punkti enam ja vormistasid 23-punktilise võidu.

Kalev/Cramo jäi visketabavuses 56% – 46% peale ning lauavõitlus võideti 32:26 (ründelaud 6:5). Korvisööte jagati samuti rohkem 19:14 ning Rakvere tegi rohkem pallikaotuseid 14:7.

Kyle Vinales tõi üleplatsimehena Kalev/Cramo eest 24 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Aigars Škele lisas 14 silma ja 5 korvisöötu ning Jonathan Leon Holton 13 punkti ja 6 lauapalli. Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing kogusid võrdselt 9 punkti ning võtsid vastavalt 5 ja 4 lauapalli.

Rakvere parim oli Rain Veideman 18 punktiga. Thomas Theddus Hamilton IV sai kirja 15 punkti ja Tormi Niits lisas 11 silma ning 5 lauapalli.

“Eesmärk oli endast kõik anda, et trammi alla ei jääks. 25-30 minutit suutsime ka seda, 23-punktilise vahega võib rahule jääda. Südamega tulime lihtsalt mängima, nad on meist igas elemendis paremad. Pidime ainult tulema ja võitlema ning vaatama, mis saama hakkab. Mingil hetkel lagunesime ära, jäime ka vaidlema. Korvi all meil pole kindlalt liidrit ja seetõttu rohkem teravuse ning [Rain] Veidemani peale mängime. Mänguplaan enamjaolt töötas. Suurused ja kehad on sellised vastas, et tuleb kiiret mängu mängida. Eks siinse ja esiliiga tasemevahe on väga suur. Meie – Janis [Vahter], Renato [Lindmets] ja Mihkel [Kurg] – kestame selle hooaja ära, aga siis läheb juba raskeks,” rääkis Rakvere Tarva mängumees Kristo Saage Delfile antud intervjuus.