Ootuspäraselt raske algus Ühisliiga hooajale BC Kalev/Cramo alustas oma üheksandat hooaega VTB Ühisliigas kindla 62:88 (34:44) kaotusega

Ootuspäraselt raske algus Ühisliiga hooajale BC Kalev/Cramo alustas oma üheksandat hooaega VTB Ühisliigas kindla 62:88 (34:44) kaotusega suurfavoriitide hulka kuuluvale Krasnodari Lokomotiv Kubanile. Kalevi Spordihalli kogunenud rohkem kui tuhandet pealtvaatajat suudeti rõõmustada eeskätt mängu alguses ja lõpus – keskpaik kuulus külalistele.

Esimese nelja ja poole minutiga 12:8 ette läinud (8 punkti Mirkovicilt) Kalev laskis seejärel vastastel 1:17 spurdi teha, kaotas avaveerandi 13:25 ning enam vastastele ohtlikuks ei saanud (kuigi Loko peatreeneri Sasa Obradovici žestidest võinuks kohati ka vastupidist järeldada). Avapoolaja lõpus jõudis Kalev küll korraks isegi 8 punkti peale ning poolaja lõppnumbrid 34:44 lubasid optimistidel veel üllatusmõtteid heietada, ent kolmas veerandaeg andis jõudude vahekorrast selge ja lõpliku ülevaate. Viie minutiga tegid vastased 2:12 vahespurdi ning vahe kärises 20-punktiliseks. Viimasel veerandajal juhtis Loko kahel korral koguni 33 punktiga, ent Kalev lõpetas mängu 10:3 spurdiga.

Mängu suurimaks skooritegijaks kerkis hiljuti 35. sünnipäeva tähistanud Branko Mirkovic, kes kogus 20 punkti, VTB Ühisliigas debüteerinud Janari Jõesaar lisas 11 punkti, Cedric Simmons 7 ning kahe kaugviskega enda tippvormi naasmisest märku andnud Gregor Arbet 6 punkti. Kui Arbetile oli see juba 117. mäng Ühisliigas, siis selles liigas oma esimese etteaste teinud Kristjan Kangur panustas täna 5 punkti ja 7 lauda. Kalev tabas 42%-liselt, sh kaugelt 6/18. Laud kaotati 28:37, pallikaotuste seis jäi 20:10, pallikaotustest teenitud punktide vahekord 3:26. Vastased tabasid 55%-liselt, sh kaugelt 9/22. Tsenter Brian Qvale tõi Lokole 17, neli kaugviset tabanud Chris Babb 16 ja Trevor Lacey 14 punkti. Frank Elegar paraku Tallinnasse ei tulnudki, kuna mängijat kimbutab vigastus.

Nädala pärast kohtub Kalev võõrsil Kaasani UNIKSiga, järgmine kodumäng VTB Ühisliigas toimub 23.oktoobril – vastaseks Permi Parma. Alexela Mestriliigas mängitakse juba eesootaval teisipäeval Pärnu Sadama meeskonnaga! Mäng Kalevi Spordihallis algab kell 19.00