Must päev! Kodusaalis jäime napilt alla BC Parmale.

BC Kalev/Cramo kodumäng VTB Ühisliiga eeldatava autsaidri Permi Parma vastu pakkus teisel poolajal küll esmaklassilist närvikõdi, ent paraku esimest võitu me kirja ei saanud – 74:76 (30:42).

Cedric Simmonsilt täna 17 punkti ja 9 lauda, lõpuminutitel Kalevile kahe kaugviskega head võidušansid kätte mänginud Janari Jõesaarelt 16 punkti ja 4 lauda, Bojan Suboticilt 13 punkti ja 9 lauda ning Branko Mirkovicilt 12 punkti (visked 4/14), aga ka 5 pallikaotust. Võitjatel, kelle koosseisu võis enne mängu pidada parimal juhul keskpäraseks, tegid skoori kõik 11 platsil käinud meest. Enim – 14 punkti – tõi Frank Gaines. Suures plaanis võrdsete statistiliste näitajate juures torkab silma, et Kalev teenis vabavisetest 6 punkti vähem ja tabas kahepunktiviskeid seitsme võrra vähem. Ründelaua kaotasime 11:14, kolmeseid tabasime kaks korda enam – (12/31 versus 6/25). Mängu kõige valusamad hetked – kuigi ilmselt mitte just otsustavad – jäid teise veerandaja esimesse poolde, mil Parma, kellest Kalev eelmisel hooajal kahel korral jagu sai, spurtis seitsme minutiga 4:18 ja rebis ette 22:37. Neli pallikaotust ja kümnest pealeviskest üks tabamus oli Kalevi jaoks kõnealuse perioodi saldo…

Teisel poolajal oli kodumeeskond ümber sündinud. Jõesaare kolmene ja Simmonsi „shaq’ilik“ pealtpanek käivitasid Kalevi 16:0 spurdi ning Kalev sai juhtima 49:47. Vastased pääsesid küll veel juhtima 51:56, kuid Mirkovici kaks kaugviset viisid Kalevi enne viimast mänguveerandit ette 57:56.

Neljandal veerandajal kulges punkt-punkti mäng kuni kuuenda minutini, mil Ivan Uhhovi kaugvise viis Parma ette 61:68. Kaugvisked Sokult ja (2x) Jõesaarelt tõid poolteist minutit enne mängu lõppu tabloole viigi 70:70, ent kolmene vähetuntud Nikolai Žmako’lt, kes enne tänast oli sel hooajal kaugelt pannud 0/7, viis Parma otsustavalt ette. Vastastel ei olnud vead täis ja nad mängisid lõpuhetkedel taktikaliselt laitmatult, võttes Kalevilt võimaluse viigini jõuda. 10 sekundit enne lõppu eksis Uhhov vabaviskel ja Kalev võis seisult 74:76 potentsiaalset viigi- või võidurünnakut alustada, ent Mirkovici vise jäi lühikeseks… Kalevil on nüüd kolmest mängust kolm kaotust (nagu ka Astanal ja VEFil).

Nädala pärast mängime võõrsil Saratovi Avtodoriga, kel seni kirjas kaotus CSKAlt ja võit Jenissei üle. Lihtsamaks mängugraafik enam ei lähe.