Mõtlemisainet jagub

BC Nižni Novgorod ei andnud VTB Ühisliiga mängus BC Kalev/Cramole vähimatki sõnaõigust ja sai tabelisse teise võidu numbritega 103:85 (52:32). Kalevile oli see seitsmest mängust kuues kaotus ja turniiritabelis ollakse viimasel kohal.

Isaiah Briscoe tõi Kalevile 29 punkti, kuigi patustas ka kuue pallikaotusega. Kristjan Kangur lisas 10, Sten Sokk ja Thomas van der Mars 9 punkti. Kalev tabas väljakult 40%-liselt, sh kaugelt 5/21. Vastaste tabavus oli koguni 64%, kaugelt seejuures ülivõimas 14/24. Pjotr Gubanov tõi Nižnile 20, uus mees Jake Odum 17 punkti.

Kodumeeskond alustas vägeva 12:0 spurdiga (Kalevil üheksa möödaviset ja neli pallikaotust) ning juhtis kindlalt mängu lõpuni. Ainsad helgemad hetked olid Kalevil avaveerandi lõpus, kui kahe minuti vältel mängiti vastased üle numbritega 7:2 ning vähendati vahe korraks alla 10 punkti.

Teist veerandaega alustasid vastased taas 10:2 spurdiga, võitsid poolaja juba 52:32 ning jätkasid teisel poolajal sama võimsalt. Mängu lõpuks kärises vahe juba 30-punktiliseks. Lõpuminutitel võttis kodumeeskond tempo maha ja kaotusnumbrid kujunesid oluliselt väiksemaks kui mängupilt tervikuna väljendas.

Ühisliigas ootab nüüd ees väike paus, järgmise kohtumise peab Kalev 4.detsembril võõrsil CSKAga.

Tekst: Janar Filippov