Missugune mäng! Missugune kaotus...

BC Kalev/Cramo suutis kodupubliku ees BC Nižni Novgorodi vastu üle saada erakordsest mõõnast, tulla välja 13-punktilisest kaotusseisust ja viia mängu lisaajale, kuid vastaste poolel VTB Ühisliiga kõigi aegade punktirekordiks 49 (!!!) punkti visanud serblase Stevan Jelovaci sooritus osutus hukatuslikuks…. Kalev kaotas lisaajal 97:103 (34:42; 84:84) ning kukkus Ühisliiga tabelis eelviimasele ehk 12. kohale. „Nelja võidu klubisse“ kerkinud Nižni tõusis 8ndaks.

Juba vaat et traditsiooniliselt tegi Kalev/Cramo poolel enim skoori Isaiah Briscoe, kes viskas 21 punkti, kuid seda pehmelt öeldes masendava visketabavuse (väljakult 6/20, vabaviskejoonelt 6/13) juures. Branko Mirkovic lisas 17 ja Sten Sokk 13 punkti. Vastaste poolel purustas Stevan Jelovac poolteist aastat tagasi Keith Langfordi poolt püstitatud Ühisliiga punktirekordi (42), kogudes Euroopa korvpalli kohta uskumatud 49 silma – visked 14/22, sh kaugelt 6/10 ning vabavisked 15/17. Eeskätt otsustavatel hetkedel säranud Ivan Strebkov lisas 17 punkti.

Võrdse avaveerandi järel (16:17) suutis Kalev teisel veerandajal näidata ilmselt kõige rabedamat mängupilti sel hooajal – küll eksiti korvi alt, küll tehti pallikaotuseid, küll saadi kulpe… esimene korv mängust saadi alles viiendal minutil. Nii jäädi kaotusseisu 18:30, hiljem ka 21:34. Poolaja lõpuks tuldi nokaudi äärelt siiski välja – 34:42.

Kolmanda veerandaja alguses vähendas Kalev kiiresti kaotusseisu kolmele punktile, ent Jelovac ciskas seitse punkti järjest. Tagaajamine jätkus. Ühiste pingutuste kaudu mängu suutis Kalev mängu tagasi tulla ning kolm hullu kaugviset tabanud Sten Soku vedamisel mingi neljandal veerandajal juba juhtima 66:64, seejärel korraks ka 70:66. Nižni ei andnud alla. Strebkovi kolmene viigistas seisu 73:73 ning seejärel viisid tema ja Jelovaci vabavisked Nižni ette 76:77. 56 sekundit enne lõppu viis Artjom Komolovi kaugvise vastased ette 77:80, ent Briscoe kolmene viigistas seisu. Jelovaci vabavisked viisid Nižni uuesti ette 80:82, ent siis tabas kaugelt Keedus! Mängida jäi 22 sekundit. Taas teenis ja muidugi ka realiseeris Jelovac vabavisked – 83:84 ja mängida 17 sekundit, ent Briscoe murdis korvi alla, teenis samuti vabavisked ja suutis seisu viigistada. Viimase 12 sekundi jooksul suutsid vastased palli kaotada, kuid kohe ka pisut üleliia kiirustanud Mirkovici viske kulpida, ent normaalselt viskele enam ei jõudnud – 84:84 ja lisaaeg.

Lisaajal – lühidalt kokku võttes sai kalevlaste energia otsa – Sokk ja Keedus olid vigadega väljas, Jelovaci kolmene, kaks korvi Strebkovilt ja üks Odumilt viisid vastased 2:22 enne lõppu ette juba 88:94. Briscoe kolmene andis veel lootust, ent vastased ei mõelnudki eksida ja võtsid väärtusliku võidu.