Mihkel Tikerpalu tegi ``nähtavaks`` BC Kalev/Cramo kodumängud vaegnägijatele ja pimedatele spordihuvilistele.

Alates veebruari algusest oli Mihkel Tikerpalu eestvedamisel BC Kalev/Cramo kodumängudel võimalus kuulda kirjeldustõlget, mis andis võimaluse vaegnägijatel nautida kõrgetasemelist korvpalli sündmuste keskelt! Mihkel võtab hooaja kokku järgnevalt: “Mul oli suur rõõm ja au kirjeldada sel hooajal BC Kalev/Cramo mänge ning rääkida põnevus ja elamused meie parima korvpalliklubi mängudelt “nähtavaks” ka vaegnägijatele ja pimedatele spordihuvilistele. Läbi kirjeldustõlke saavad need inimesed osa sellest, mis nägijaile on elementaarne – visuaalsusest – ja ma tänan väga BC Kalev/Cramo eestvedajaid, et nad vaegnägijaist spordisõpradele seda võimaldavad.”

Samuti uurisime tagasisidet kahelt kõige aktiivsemalt kirjeldustõlkehuviliselt- Robert Lättilt ja Viktor Paringult:

Robert Lätt:

1) Robert, jõudsite sel kevadel mitmel korral saali kuulama kirjeldustõlget BC Kalev/Cramo mängudelt. Mitmel mängul käisite? Milline mäng pakkus suurima elamuse?

Käisin viiel mängul. Pinge ja põnevuse suhtes oli meeldejäävaim mäng Lokomotiv Kubaniga. Veenvuse ja esituse suhtes oli kõige kihvtim Astanale antud keretäis.

2) Mida peate sportmängudele tehtava kirjeldustõlke puhul oluliseks? Mida BC Kalev/Cramo mängudel kuuldust esile tooksite?

Igal sportmängul on oma spetsiifika ja nüansid. Mihkel Tikerpalu sai mängu kirjeldamisega perfektselt hakkama. On vahe, kas vaadata ülekannet televisiooni vahendusel või viibida kohapeal ja olla n-ö “asja sees”. Teles ei kirjeldata mängijate tätoveeringuid või milline habe või mis värvi juuksed kellegil on. Samuti saime teada, millist värvi ja mis logoga riietust kannavad tantsutüdrukud.

3) Mida ennustate BC Kalev/Cramole järgmiseks hooajaks?

Kalev/Cramo eesmärgiks järgmisel hooajal peab olema Eesti-Läti ühisliiga võitmine ning Ventspilsi, Riia VEF-i edestamine. Mis puudutab VTB Ühisliigat, siis minu arvates on Kalev selles osas jõudnud teatavasse ummikseisu. Hooajal 2018-2019 sai täidetud suur eesmärk- viimaks jõuti play-off faasi. Ent kuhu edasi? Arvestades rahalisi vahendeid ja ressurssi on poolfinaali ning final fouri jõudmine ülimalt keeruline. Ehk tasuks Kalevil kiigata mõne eurosarja poole? Ehk meelitaks see rohkem kohalikku publikut saali kui mängud Venemaa klubidega?

4) Kes on teie lemmikmängija BC Kalev/Cramo koosseisust?

Minu lemmikmängijaks on Kristjan Kangur. Selle põhjuseks on tema panus Eesti koondise tegemistesse .

Viktor Paring:

1) Mitmel mängul käisite? Milline mäng pakkus suurima elamuse?

Viiel mängul.

Kõige rohkem meeldis Kalev Cramo Lokomotiiv-Kuban mängKuna oli väga palju põnevust, ja ajalooliselt oli tegu ka tähtsa võiduga, ja väga huvitava punkti seeriaga. Põnevust jätkus mängu lõpuni…

2) Mida peate sportmängudele tehtava kirjeldustõlke puhul oluliseks? Mida BC Kalev/Cramo mängudel kuuldust esile tooksite?

 Oluline on kirjeldada kõike ja Mihkel Tikerpalu näitas, et see on võimalik. Ei saa nii kiires mängus nagu korvpall unustada ütelda punktiseisu, aga samas pöörata ka tähelepanu pisinüanssidele nagu tätoveeringud, logod särkidel jne. Isegi tantsutüdrukute kirjeldamine pauside ajal sai Mihklil tehtud.

3) Mida ennustate BC Kalev/Cramole järgmiseks hooajaks?

 Kindlasti peavad nad jõudma nüüd VTB ühisliiga veerandfinaali. Tänavune põhiturniiri 7. koht näitas, et on võimalust, tahet ja jõudu. Ja seda tuleks jätkata.

4) Kes on teie lemmikmängija BC Kalev/Cramo koosseisust?

 Kristjan Kitsing.

BC Kalev/Cramo soovib tänada Mihklit väärt ettevõtmise eest ning loodab, et aina rohkem inimesi leiab tee korvpallisaali!