Lewise hiilgemängust ja soliidsest eduseisust ei piisanud

Käimasoleval hooajal nii kohaliku liiga kui VTB Ühisliiga peale kõik neli mängu VEF-ile kaotanud Kalev/Cramo alustas nüüd kohtumist teravamalt ja avaveerand võideti 25:20. Viis järgmist minutit kulges võrdne heitlus, misjärel tõi Tony Wroten kaheksa punkti ning koos Chavaughn Lewise, Reggie Lynchi ja Branko Mirkovici abiga haarati poolajaks 47:33 eduseis.

Lewise kaugviskest asus kodumeeskond ka 52:35 juhtima, kuid VEF polnud kaugeltki lagunenud. Artis Ate ja Glenn Miller Cosey tabasid kolmepunktiviske ning Steve Zacki korvist oli vahe kahanenud üheksale punktile. Peagi oli seis Kalev/Cramo kasuks vaid 52:50 ja kuigi Mirkovic oli kaugviskel täpne, tegid külalised veelgi 9:2 spurdi ja viimane neljandik algas VEF-i 59:57 eduseisust. Wroten seadis korra veel viigiseisu jalule, aga riialased suurendasid järk-järgult edumaad ja 1.33 enne lõppu juhtis VEF 85:69. Sellest seisust kalevlased enam välja ei tulnud, mis tähendab, et laupäeval üritatakse BK Ogre alistada ning Eesti-Läti liigas kolmas koht teenida.

Artis Ate tõi võitjate kasuks 19 punkti. Mareks Mejeris lisas 17 silma ja 11 lauapalli ning Steve Zack 16 punkti ja 9 lauapalli. Glenn Miller Cosey nimele jäi 12 punkti ja 7 korvisöötu.

Chavaughn Lewis sai Kalev/Cramo eest kirja üleplatsimehena 32 punkti. Tony Wroten lisas 14 punkti ning Arnett Moultrie 10 silma ja 6 lauapalli.

Laupäevases finaalis on Riia VEF-i vastaseks BK Ventspils, kes reedel seljatas 84:80 Ogre meeskonna.