Külla Zenidile! Korvpallisõpru ootab tavapäraselt Tartu maantee Mack Bar-B-Que!

Esmaspäeval algusega kell 20 kohtub BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas võõrsil Peterburi Zenidiga. See on Kalev/Cramo eelviimane mäng sel hooajal ning arvestades, kui tihe on jätkuvalt Ühisliiga edetabel, on mõlema meeskonna jaoks palju kaalul. Hetkel kolmandat kohta hoidev Zenit vajab võitu, et mitte langeda kohtadele 4.-5., mis võiks tuua veerandfinaalivastaseks Lokomotivi või Himki; Kalev/Cramo mööduks võidu korral Astanast ehk pääseks eelviimaselt kohalt.

Kalev ja Zenit mängivad omavahel 12.korda ja senine seis on tõenäosusteooria järgi lootustandev – 0:11, kuid kunagi peab ju esimene võit tulema. Viimased kaks kohtumist võitis Zenit mäletatavasti napilt – aasta tagasi 98:95 ja novembris 95:89. Ka kohtumine CSKAga andis lootust. Samas võõrsil ei ole Kalevil kunagi võidušanssi tekkinud – kõige napim kaotus on 10-punktiline. Zenit omakorda ei ole viimasel ajal kõige säravamas vormis olnud. Veebruarist alates on kaotatud Astanale, Himkile ja Saratovile ning eurosarjas kaks korda Reggianale. Samas saadi 7.aprillil ühe punktiga jagu Lokomotivist. Viimastes mängudes on Zenidi kõige säravam mängumees olnud mõningase üllatusena kohalik staar Jevgeni Voronov, kes viskas Reggiana vastu kolmest mängust kahes üle 20 punkti ning kolmes märtsist alates peetud Ühisliiga-kohtumises visanud alati kahekohalise punktisumma. Ohtlikke mängumehi tippklassi meeskonnas jagub: EuroCupi II Viisikusse valitud Kyle Kuric, kes hiljuti VEFi vastu 31 punkti viskas ning sügisel Kalevil vastu viie tabava kaugviskega mängu saatuse otsustas; Ühisliiga Tähtede mängu MVP Sergei Karasjov (Kalevi vastu 24, viimati Loko vastu 17); silmapaistvalt agressiivse mängustiiliga serblane Marko Simonovic ning koguni viis jänkit – meie vana tuttav Demonte Harper, mängujuhid Scottie Reynolds ja Malcolm Griffin ning korvialused jõud Drew Gordon ja Shayne Whittington. Neist Griffin ja Whittington liitusid meeskonnaga alles aastavahetuse paiku ega ole Kalevi vastu varem mänginud.

Keskne teema ehk kalevlaste tervislik seisund on järgmine: Keedus, Simmons ja Arbet on audis, viimase kohtumisega võrreldes on rivis tagasi Briscoe ja Sokk.

Tavapäraselt ootab korvpallisõpru ja BC Kalev/Cramo fänne Tartu mantee Mack Bar-B-Que, kus saab hea toidu ja joogi saatel meie mängu jälgida suurtelt ekraanidelt!