Zenit läbi raskuste võidukas!

Peterburi Jubileinõi spordihalli kogunenud ligi 2000 pealtvaatajat said tunnistada suurepärast põnevusetendust, kui Ühisliiga paremuselt kolmas meeskond ja EuroCupi veerandfinalist Zenit sai suurte raskustega jagu BC Kalev/Cramost 85:80 (40:47). Kaotusele vaatamata oli tegu Kalev/Cramo ühe parima mänguga sel hooajal. Zenidile ei oldud seni võõrsil kunagi vastu saadud – seni kõige napim kaotus oli 10-punktiline.

Zenit juhtis tänast mängu vähem kui viie minuti vältel ja oli avaveerandil taga koguni 11 punktiga ning viimase mänguveerandi eel seitsmega, ent suutis viimase nelja minutiga kohtumise enda kasuks pöörata. Täna meeskonna parimana 22 punkti toonud Sergei Karasjovi 2+1, eelmisel hooajal Liepajas mänginud Malcolm Griffini vaheltlõige ning Drew Gordoni tabamus andsid Zenidile mõne sekundi vältel viis punkti. Kodumeeskond rebis ette 76:72 ja võitles Kalev, mis võitles, kuid mängu ära võtta enam ei suudetud, kuigi võimalusi oli ja mitte vähe…

1:18 enne lõppu meelitas Kangur Gordonilt välja viienda vea ja seadis vabaviskest jalule viigi. Simonovici kaugvise viis vastased taas kolmega ette. Välkkiirelt vastase korvi alla jõudnud Briscoe tabas, kuid ei suutnud realiseerida pealekauba saadud vabaviset. Zenidi poolel ei suutnud pingelises seisus vabaviskejoonelt maksimumi võtta Valijev ning 36 sekundit enne lõppu alustas Kalev rünnakut kahepunktilises kaotusseisus. Paraku jooksis Briscoe samale Valijevile otsa ja kohtuniku otsus oli halastamatu – ründeviga… Karasjov tabas omakorda vabaviskejoonelt kahest ühe ning Kalevile jäi veel võimalus mäng lisaajale viia. Jõesaar mängiti viskele, ent kaugvise ei tabanud ja mäng oli tehtud.

Kalev/Cramo parimatena tõid Briscoe 24 punkti ja 7 korvisöötu, Bojan Subotic samuti 24 punkti ning Thomas van der Mars 12 punkti. Must päev oli Branko Mirkovicil, kes viskas mööda kõik 11 pealeviset. Suurepärast maa-ala kaitset mänginud Kalev sundis vastaseid tegema 15 pallikaotust (ise – 10), ka vastaste visketabavus jäi alla 40%, ent Zenit sai kätte koguni 20 ründelauda. Kalev tabas täna kaugelt vaid 4/17, kuid mis veel hullem – mööda visati koguni 13 vabaviset (26/39). Vastaste samad näitajad olid vaid pisut paremad (8/26 ja 21/30), ent sel tasemel vastase võitmiseks oleks tulnud pisut vähem eksida.

23 mängust on Kalev/Cramol kuus võitu. Kui 22.aprillil võõrsil BC Astanast jagu saadakse, võib lõppjärjestuses loota 11.kohta. Play-offist jäi puudu tegelikult vaid mõni punkt!