Kuldne trio pani teisel poolajal peo püsti ja alistas ka Nižni Novgorodi

Kalev/Cramo korvpalliklubi teenis VTB Ühisliigas juba hooaja 13. võidu, alistades Saku suurhallis lähikonkurendi Nižni Novgorodi 94:84 (39:44) ja kerkis tabelis seitsmendaks.

Kalevlased, kes tagasid kolmapäeval muljetavaldava 18-punkitilise võiduga Peterburi Zeniidi üle esmakordselt klubi ajaloos koha play-off’is, alustasid tänast kohtumist tujutult. Oma mängu said Donaldas Kairyse hoolealused tööle teisel poolajal, kui Tony Wroten, Arnett Moultrie ja Chavaughn Lewis suurepäraste individuaalsete lahendustega Venemaa klubi üle mängisid. “Kuldse trio” kõrval leidsid enesekindluse lõpuks sisuliselt kõik kalevlased ning viimastel minutitel jäi üle vaid võit vormistada.

Moultrie kogus 22 ja Wroten 21 punkti, seitsmest kaugviskest viis tabanud Lewis lisas 19 ja Kristjan Kitsing 12 punkti. Kahe põhimeheta mänginud Nižnile tõi Ian Hummer 18 ja Vladimir Dragicevic 17 punkti.

Et Kalev (13-12) võitis Nižni (13-12) vastu tänavu mõlemad omavahelised mängud, kerkis Eesti esiklubi seitsmendale kohale. Otsustavaks saab nüüd viimane voor, kus Kalev kohtub kolmapäeval kodusaalis Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga ja Nižni samuti kodus Minski Tsmokiga. Juhul kui Kalevil õnnestub praegust positsiooni hoida, kohtuksime me veerandfinaalis Kaasani Unicsi või Moskva oblasti Himkiga. Nižni on tänase seisu järgi minemas vastamisi põhiturniiri võitja Moskva CSKA-ga.