Krasnodarist hooaja suurim kaotus

BC Kalev/Cramo ei suutnud VTB Ühisliigas teist järjestikust üllatust serveerida, kui jäi Krasnodaris kindlalt 62:95 (33:45) alla kohalikule Lokomotiv Kubanile. Hooaja seni suurim – 26-punktiline – kaotus oli saadud samalt meeskonnalt oktoobris. Kalev/Cramo on nüüd kaotanud 12st mängust üheksa – Ühisliigas ollakse 11.kohal, ent 7.kohta hoidval Minskil on vaid üks võit rohkem. Lokomotiv tõusis 10 võiduga 11 mängust vähemalt mõneks tunniks Ühisliigas esikohta jagama (CSKA kohtub hilisõhtul Zenidiga).

Võimsalt alustanud Kalev tabas avaveerandil neli kaugviset ja lubas Lokomotivil esimese nelja minutiga mängust vaid ühe korvi visata. Vastased pääsesid vaid mõneks hetkeks punktiga ette, kuid Kalev võitis avaveerandi 21:19.

Teisel veerandaja viimaste minutiteni suutis Kalev veel vastasega tempot pidada, kuigi vastaste kaitsemäng oli juba hoopis teisel tasemel. Poolteist minutit enne veerandaja lõppu juhtis Lokomotiv 37:33, ent sellelt seisult läks Euroopa tippklubi tasemel komplekteeritud kodumeeskond oma teed. Poolaeg lõpetati 8:0 spurdiga ning ka kolmanda ja neljanda veerandaja võitsid vastased kahekohalise punktivahega. Lõplikult murdus Kalev pärast Erik Keedusele vilistatud teist ebasportlikku viga, mis tõi kaasa mängija eemaldamise.

Kalevile vilistati täna 31 viga, vastastele 20. Vabavisetest teenis Lokomotiv 30 punkti, Kalev – seitse. Pallikaotusi tegid võitjad 10, meie – 18, vastase pallikaotustest teenitud punktide vahekord oli aga masendav 26:3.

Kalevile tõi Isaiah Briscoe 17 punkti, samas oli tema +/- reiting meeskonna madalaim -31. Branko Mirkovic, Sten Sokk ja Janari Jõesaar lisasid 9, Thomas van der Mars 7 silma. Suisa nullile jäi Cedric Simmons. Kalev tabas kaugelt 9/26. Vastaste poolel tegi hiilgava esituse Dmitri Kulagin, kes tabas väljakult 7/8 ja kogus 23 punkti. Mardy Collins lisas 14 ja Frank Elegar 12 punkti.

Laupäeval rändab Kalev/Cramo 5000 kilomeetri kaugusele, kus play-offi pääsu silmas pidades ülitähtsas mängus kohtutakse Krasnojarski Jenisseiga.