Kolme põhimeheta Kalev/Cramos kerkisid Unicsi vastu esile vahetusmehed

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond kohtus laupäeval VTB Ühisliigas võõrsil Kaasani Unicsiga ning kolmandast järjestikusest kaotusest pääsu polnud, kui vastasele jäädi alla skooriga 76:87 (18:28, 16:26, 15:17, 27:16).

Mäng algas tasavägiselt ning viie ja poole minuti möödudes oli seis 13:13. Seejärel tegi Unics 7:0 spurdi ja avaveerand võideti 28:18. Teise veerandaja alustuseks tegid kalevlased omakorda 9:0 spurdi, aga seisult 36:32 vastas kodumeeskond 13:0 ning poolajaks oli vahe 20 punkti suurune. Täielikku põnevust Kalev/Cramo enam tagasi tuua ei suutnudki – neljas veerandaeg algas Unicsi 71:49 juhtimisel ja vaatamata viimaste minutite tugevale spurdile tuli vastu võtta 11-punktiline kaotus.

Unicsi resultatiivseimatena tõid koguni kolm meest 18 punkti: Errick McCollum, Raymar Morgan ja Jamar Smith, kellest viimane võttis veel ka 4 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Tunamullu Euroliigas Milano Olimpia meeskonda esindanud Jordan Theodore kogus 11 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 7 korvisöötu.

Koondisemängude järel valuvaigistavad süstid saanud Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing sarnaselt kolmapäevasele Eesti-Läti liiga kohtumisele Rakvere Tarva vastu ei teinud ka täna kaasa. Aigars Škelele tegi haiget põlv. Meeskonna parimana viskas Kyle Vinales 21 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Sander Raieste ja Sacha Killeya-Jones lisasid võrdselt 12 punkti ja 8 lauapalli. Martin Dorbek järgnes 8 punkti ja 6 lauapalliga ning samuti 8 punkti tõi Martin Paasoja, kellel jäi seejuures +/- näitaja võistkonnas ainsana positiivseks, üheksa peale.

Turniiritabelis asub Kalev/Cramo seitsme võidu ja 11 kaotusega kümnendal kohal. Unics (11-6) on neljas. Järgmise mängu peab Kalev/Cramo VTB Ühisliigas 8. märtsil, kui võõrsil on nende vastaseks Astana.