3:0! Tartlased pühiti kodusaalis teelt

BC Kalev/Cramo alistas Tartu Ülikooli spordihoones kohaliku meeskonna 102:82 (49:32) ja asus Alexela Korvpalli Meistriliiga finaalseeriat juhtima 3:0. Klubi ajaloo kümnes Eesti meistritiitel on nüüd ei vähem ega rohkem kui ühe võidu kaugusel.

Kalev/Cramo vägesid juhtis täna Isaiah Briscoe 27 punktiga, lisaks 7 lauda ja 4 korvisöötu. Bojan Subotic lisas 17, Janari Jõesaar ja Martin Dorbek 14 punkti, lisaks 6 korvisöötu. Tartlaste poolel läks mängu lõpus hoogu Vytenis Cizauskas, kes kogus 29 punkti. Kalev andis kokku 26 korvisöötu, võitis laua 35:31, tabas kaugelt 13/29. Vastased jäid täna alla kõigis olulisemates statistilistes näitajates , v.a. ründelauad (11:11) ja tabatud vabavisked (9:5, kuid Tartu teenis 18, Kalev – 7 vabaviset). Kalev/Cramo alustas võimsalt ja kaheminutilise mängu järel 10:2, kuue minutiga 19:7 ja võitis avaveerandi koguni 29:15. Nii ühepoolset avaveerandit nähti finaalseerias viimati kaheksa aastat tagasi. Tartu tegi avaveerandil viis pallikaotust, Kalev tabas viis kaugviset.

Teisel veerandajal ei jõudnud tartlased kordagi lähemale kui 10 punkti. Tubli võitlusega seisuni 25:35 jõudnud tartlaste hoo peatas Kristjan Kangur, kelle kaks söötu realiseerusid kokku kuueks punktiks ning Kalev sai ette 41:25 ja võitis poolaja 17 punktiga.

Kolmanda veerandaja esimene pool kuulus juba totaalselt Kalevile. Viie minutiga mängiti vastased üle 17:8 ja asuti juhtima 66:40. Tartlased vastasid 9:0 spurdiga, kuid kolm korvi Briscoelt võtsid taaskord pinged maha – 72:51. Veerandaja lõpus tabasid kaugelt Sokk ja Kangur ning vahe kärises taas 24-le. Tartlased võitlesid vapralt lõpuni ja jõudsid kolm ja pool minutit enne lõppu 14 punkti kaugusele, ent sellega nende jaks tänaseks lõppes. Briscoe kaugviskest jõudis Kalev teist mängu järjest saja punktini ja võitis kindlalt.

Seeria neljas ja kõigi märkide järgi viimane mäng toimub neljapäeval Tartus.