Kolmas vaatus! BC Kalev/Cramo sõidab külla Riia VEFile

Kaks kohalikku tippklubi BC Kalev/Cramo ja Riia VEF lähevad tänavu juba kolmandat korda vastamisi. 31. oktoobril kohtuti juba VTB Ühisliiga raames ja sealt teenis VEF 82:74 võidu. Koduses liigas mängiti 22. novembril ja toona olid taas riialased 91:82 paremad. Mõlemas mängus oli kalevlaste resultatiivseim Chavaughn Lewis vastavalt 19 ja 25 punktiga, kuid nüüd ameeriklane mängukeelu tõttu omasid aidata ei saa.

Kuna möödunud hooaja 8. märtsil oli VTB Ühisliigas VEF Kalev/Cramost 87:83 üle, siis on valitsev Eesti meister sellega kolm viimast omavahelist kohtumist kaotanud. Värskeim täiendus, maailma tugevaimas korvpalliliigas NBA 151 kohtumist kirja saanud Tony Wroten Jr loodab omad igal juhul sel korral võidule aidata. TalTechi vastu jooksis 25-aastane ameeriklane ka platsile ja kogus 4 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Viimastes OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga kohtumistes on Kalev/Cramo alistanud Pärnu, Jekabpilsi, Jurmala ja TalTechi ning teinud seda seejuures vähemalt 19-punktilise vahega. VEF oli viimati 22 punktiga parem Jurmalast, kuid 29. detsembril kaotati tasavägises mängus Ventspilsile 59:61.

Keskmängija Arnett Moultrie on Kalev/Cramo eest visanud keskmiselt 17,3 punkti. 5,8 lauapalli mängu kohta on Reggie Lynchi nimel. VEF-i poolelt on Mareks Mejeris toonud 12,4 punkti ning Steve Zack saanud kätte 7,4 lauapalli.