KLASSIKA: Aasta viimane korvpallilahing Saku Suurhallis

2017.aasta viimane kodumaine korvpallilahing viib vaatajad klassika-radadele. Selle sajandi suurima vastasseisu järjekordses vaatuses kohtuvad BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool. Alates hooajast 2005/2006, mil meie meeskond Kalev/Cramo nime all tegutseb, on Meistriliigas kohtutud 98 korda, neist 57 on võitnud pealinna meeskond. Vastasseisu teenekaim veteran on kahtlemata Tanel Sokk, kes astub laupäeval Tartu eest lahingusse 21. korda, olles enne seda Kalev/Cramo särgis Tartu vastu pidanud üle 60 mängu.

Käimasoleva hooaja senise käigu põhjal tuleb tunnistada, et Suur vastasseis ei ole hetkel mõne (ammugi 10-12) aasta tagusel tasemel, mil Saku Suurhalli tribüünid mäletatavasti maast laeni pealvaatajatest täitusid, ent isegi rasketel aegadel on tartlased ikka ja jälle suutnud Kalev/Cramole valusalt vastu hakata. Meenutagem kasvõi seni viimast, oktoobrikuist kohtumist, kus Tartul kodus võidust õige vähe puudu jäi.

Mõlemad meeskonnad on viimasel ajal edenenud tõusujoones. Meistriliigas kolmandat kohta hoidev Tartu on viimasest kümnest mängust võitnud kaheksa – alla on jäädud vaid Valgale ning klubi ajaloo ühes halvimas etteastes 47 punktiga Pasvalysele (hullemini läks tartlastel vaid 2005.aasta märtsis, kui Rytasele kaotati 50ga). Kalev/Cramo omakorda on saanud neli võitu järjest, sh väärt võidud VEFi ning 37-punktiline ülesõit kevadisest finalistist Raplast.

Aasta viimasel mängul Saku Suurhallis näeme! Parima koha saamiseks osta pilet juba täna Piletilevist: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/sport/korvpall/kalev-cramo-vs-tartu-ulikool-rock-korvpall-235642/

Tekst: Janar Filippov