Himki ei halastanud!

BC Kalev/Cramo ei suutnud ära kasutada Aleksei Švedi puudumist ja kaotas võõrsil BC Himkile pärast head avapoolaega 85:96 (48:45). See oli Kalevi 14. kaotus 20st mängust ning VTB Ühisliigas jätkatakse eelviimasel kohal. Seitsme võidu peale kerkis Parma, lisaks on „kuue võidu klubist“ täna omavahel vastamisi VEF ja Nižni.

Himki teenis Kalevi pallikaotustest 23 punkti, meie vastav näitaja oli 12. Kodumeeskonna visketabavus oli lausa muinasjutuline – kaugelt kukkus korvi 16/21!!!, meilgi iseenesest väga korralik 11/23. Kaugelt 7/8 tabanud Charles Jenkins juhtis vastaste vägesid 28 punktiga, meile tõi sama palju Isaiah Briscoe. Kuus kaugviset tabanud Erik Keedus lisas 20 punkti. Meie poolel puudusid Gregor Arbet, Martin Dorbek ja enne mängu haigestunud Branko Mirkovic. Kalev tegi vaid 12 pallikaotust (vastased 13), ent nagu eespool märgitud, realiseerisid vastased meie eksimused pea perfektselt. Ründelaudu kogusid kalevlased 8, vastased vaid 3.

Kalev rebis mängu alguses juhtima 16:8, ent Briscoe liigne tormakus karistati ära paari kiirrünnakuga ning 8:1 vahespurt tõi Himki mängu tagasi. Avaveerand neile 24:20. Teisel veerandajal pääses Himki ka seitsme punktiga juhtima, ent kaugelt tabasid Keedus, Kangur ja Briscoe ning poolaeg meile 48:45. Kriitiliseks kujunesid sündmused kolmanda veerandaja esimeses pooles, mil vastastel õnnestus teha 15:2 vahespurt ja minna ette 60:50. Kui kolmanda veerandaja lõpuni püsis mäng veel enamvähem tasakaalus, siis neljanda veerandaja alguses tuli kolme minutiga uus 9:1 vahespurt, mis viis Himki ette 82:69. Keeduse tabamus vähendas vahe veel kümnele, ent järjest kolm kaugviset tabanud ja 14:2 spurtinud kodumeeskond rebis kolm minutit enne lõppu ette juba 96:74, misjärel tempo maha võeti ja kalevlastel kaotusnumbrid enamvähem viisakaks mängida lubati.

8.aprillil võõrustame Minski Tsmokit. Jätame üheskoos võidu koju, saalis näeme!