Kas Kalev kerkib põhiturniiri lõpuks suisa kuuendaks?

Kalev/Cramo korvpalliklubi lõpetab VTB Ühisliiga põhiturniiri kolmapäeval Saku suurhallis Venemaa tippklubi Krasnodari Lokomotiiv-Kubani vastu. Kell 19.00 algavat mängu näeb otsepildis Kanal 12 ja Postimees.ee vahendusel.

Donaldas Kairyse hoolealused võitsid viimase kümne päeva jooksul nii Permi Parmat, Peterburi Zeniiti kui Nižni Novgorodi ja kerkisid tabelis seitsmendaks, olles kogunud 13 võitu ja 12 kaotust. Meie peaeesmärk on nüüd hoida seljataga Nižni Novgorod (13-12), kes võõrustab pühapäeval viimases voorus Minski Tsmokit (4-21). Teoreetiliselt on Kalevil võimalik veel kerkida kuuendaks, ent selleks tuleks meil võita Krasnodari ja loota, et Peterburi Zeniit (14-11) kaotaks laupäeval kodus Astanale (15-10).

Kalev on oma kolmapäevase vastasega kohtunud Ühisliiga raames 11 korral ning võitnud neist vaid ühe, kuid see-eest viimase lahingu. Novembri alguses võõrsil saavutatud ajaloolises 85:80 võidus vedasid kalevlasi Chavaughn Lewis, Janari Jõesaar ja Branko Mirkovic, kes kogusid vastavalt 21, 15 ja 14 punkti. Jõesaar on vahepealse aja jooksul meeskonnast küll lahkunud, ent asemele on tulnud sellised mehed nagu Tony Wroten ja Arnett Moultrie.

Krasnodaril (17-7) on põhiturniiril jäänud pidada veel kaks kohtumist, kuid neljandast kohast kõrgemale tõusta või madalamale langeda neil enam võimalik pole. Play-off’is kohtutakse seega Astana või Zeniidiga. Muide, sarnaselt Kalevile sai Krasnodar hiljuti kindlalt jagu Zeniidist, 94:78.

Krasnodari juhendamise võttis kuu aega tagasi üle 50-aastane USA treener Bob Donewald Jr, kes on varasemalt olnud mitme NBA klubi abitreener ning Ukraina ja Hiina koondise peatreener. Krasnodari peatreenerina alustas tänavust hooaega mäletatavasti Šaša Obradovic, kes lasti pärast Kalevile kaotamist novembri alguses lahti. Tema tööd jätkas varasem abitreener Vladimir Jovanovic, kellega otsustati koostöö lõpetada märtsis.

Krasnodari suurim skooritegija on tänavu olnud kogenud venelane Dmitri Kulagin, kes viskab keskmiselt 12 punkti mängus. Kuuest leegionärist on edukamad olnud neli ameeriklast, napilt üle 10 punkti viskavad mängu kohta kaks ääremängijat, Dorell Wright ja JaJuan Johnson. Üleüldiselt on Krasnodari näol aga tegu küllaltki mitmekülgse meeskonnaga, kus üks kindel liider puudub.

Klubi ajaloo esimese play-off’i mängu peab Kalev mai esimesel nädalal. Play-off’i avaringis on vaja võita kolm mängu, seejuures Kalev alustab seeriat kahe võõrsilmänguga.

Ühisliiga tabeliseis: Moskva CSKA 22-4, Kaasani Unics 20-5, Moskva oblasti Himki 19-5, Krasnodari Lokomotiiv-Kuban 17-7, Astana 15-10, Peterburi Zeniit 14-11, Kalev/Cramo 13-12, Nižni Novgorod 13-12