Kaotusteseeria lõpetanud BC Kalev/Cramo teenis Meistrite Liigas esimese võidu

Eesti korvpalli valitsev meister BC Kalev/Cramo jätkas eurohooajaga teisipäeva õhtul, kui FIBA Meistrite Liigas mängiti võõrsil Bursa Tofasega. Kalevlased võitsid tasavägise kohtumise 81:77 (18:25, 22:15, 22:18, 19:19).

Kalev juhtis viimast veerandit pidevalt mõne punktiga, kuid omapoolsed eksimused andsid vastastele võimalusi järgi tulla ning kohtumine enda kasuks pöörata. Veel 19 sekundit enne normaalaja lõppu juhtis Kalev 79:77, kuid JeQuan Lewis ei suutnud palli viie sekundiga välja sööta, mis tähendas, et Tofas sai taas rünnata. Otsustaval hetkel tegi aga Kristjan Kitsing vaheltlõike, teenides seejärel vea ning tabades kaks vabaviset, mis Kalevile võidu tõid.

Kalevi resultatiivseim oli Silas Melson 24 punktiga, JeQuan Lewis lisas 17 silma. Davion Berry kogus 10 punkti, eestlastest tõid Kregor Hermet ja Kristjan Kitsing 8 silma.

Tofase poolelt tõi Pako Crus 17 ja Berk Ugurlu 16 punkti. Tomislav Zubcic ja Emre Tanisan lisasid 10 silma.
Kõikide sarjade peale viimased viis kohtumist kaotanud Kalev/Cramo teenis Meistrite Liigas ühe kaotuse kõrvale esimese võidu. Ka Tofase saldoks on eurosarjas üks võit ja üks kaotus.

Autor: Delfi