Kalev/Cramo hirmutas CSKAd lõpuni

BC Kalev/Cramo demonstreeris võõrsil Euroopa tugevaima korvpalliklubi vastu täiesti uut kvaliteeti, juhtides CSKA vastu pea kogu mängu. Veel seitse minutit enne lõppu oli Kalev ees 86:85. Alles siis suutis kõik senised kaheksa omavahelist mängu suurelt võitnud CSKA Will Clyburni ja Sergio Rodriguezi korvidest teha otsustava 10:0 spurdi ning võitis lõpuks 108:100 (47:48). Tegemist oli Ühisliiga selle hooaja kõige suureskoorilisema mänguga, märkimist väärib seegi, et viimati visati CSKA vastu normaalajal 100 punkti 2015.aasta veebruaris, kui sellega sai hakkama Himki.

Nii Ühisliigas kui Euroliigas esikohta hoidva CSKA parimad olid 19 punkti visanud Sergio Rodriguez ning 18 lisanud Corey Higgins. Kalevile tõi Branko Mirkovic 18 punkti ja 9 korvisöötu, Cedric Simmons 15, Isaiah Briscoe 13 ning Erik Keedus 12 punkti. Käe said valgeks kõik 11 platsil käinud kalevlast. CSKA jätkab täisedu – kaheksa võiduga, Kalevil on kirjas üks võit ja seitse kaotust, kuid pärast niisugust mängu on pühapäeval võõrsil Minski Tsmoki vastu juba palju julgem minna.

Vastased teenisid meie pallikaotustest 17 punkti, meie vastav näitaja oli 11. Vabavisetest teenis CSKA 28 punkti, meie – 15. CSKA tabas koguni 60 %-liselt, sh kaugelt 12/23, meie omakorda 52 %-liselt, sh kaugelt 11/24. Ründelaua võitsime 11:7.

Tasavägisel avaveerandil juhiti kordamööda – kokku vahetus liider üheksa korda. Seejuures tegid Kalevil skoori seitse erinevat meest. Teisel veerandajal rebis Kalev van der Marsi ja Jõesaare korvidest ette 29:26 ja Dorbeki sooritusest veel 33:30. Vitali Fridzoni kaks kaugviset aitasid CSKA taas ette 37:33, mõni minut hiljem Kurbanovi korvide järel isegi 47:40 – ometi järgnes Kalevi 8:0 spurt, mille vältel Keedus tabas kaks kaugviset ning kirsiks lajatas Briscoe poolaja viimastel sekunditel pealt seisuks 48:47. See oli esimene kord, kui välja arvata kangelaslikud 90ndad, mil Kalev CSKA vastu avapoolaja järel juhtis.

Kolmas veerandaeg oli teisega sarnane – 9:0 spurt viis CSKA veerandaja keskel ette 59:50, lõpus tegi aga Kalev 13:5 spurdi ning enne viimast kümmet minutit oli õhus sensatsioon – Kalev ees 78:74. Higginsi ja Rodriguezi kaugvisked seadsid üheksa minutit enne lõppu tabloole viigi, kuid kaks kaugviset Arbetilt hoidsid Kalevit veel ees – seitse ja pool minutit enne lõppu 86:85. Järgnes – nagu öeldud – otsustav mõõn ning pärast seda oligi ainsaks intriigiks, kas Kalev suudab jõuda 100 punktini. Mitmeid efektseid korve pakkunud Simmonsi (temalt viimase nelja minutiga 9 punkti) vedamisel seda suudetigi.

Tekst: Janar Filippov