Kalev võõrustab Ühisliigas tabeli viimast

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi naaseb VTB Ühisliigas paarinädalaselt mängupausilt, kohtudes pühapäeval kell 17.00 Kalevi spordihallis Minski Tsmokiga.

Kalev on kogunud üheksa vooru enne põhiturniiri lõppu 7 võitu ja 10 kaotust, jagades Saraatovi Avtodoriga kaheksandat kohta. Kui Donaldas Kairyse hoolealused peavad pingelist heitlust viimase play-off’i koha nimel, siis 2 võidu ja 14 kaotusega Minsk mängib üksnes au ja uhkuse nimel.

Viimati kolm kuud tagasi Ühisliigas võidurõõmu maitsnud Minsk kaotas tänavuse esimese omavahelise mängu Kalevile 13. jaanuaril koduväljakul 82:95. Eesti esiklubi tsenter Arnett Moultrie kogus nimetatud kohtumises 22 punkti ja 12 lauapalli. Kalevi ja Minski omavaheliste mängude seis on liiga ajaloo kokkuvõttes veel napilt, 5:4 Valgevene klubi kasuks.

Minsk vallandas pärast jaanuarikuist Kalevile kaotamist oma pikaaegse peatreeneri Aleksandr Krutikovi, kuid täna on veel keeruline öelda, kas uus juhendaja Rostislav Vergun on kahe kuuga suutnud meeskonna mängupilti parandada. Minsk on nimelt seejärel kõik neli Ühisliiga kohtumist pidanud liiga tippude vastu, kust võitu oligi keeruline oodata.

Minski mängu veavad ameeriklased Jamar Abrams, D. J. Shelton ja Devon Sadler, kes koguvad kolme peale keskmiselt 47 punkti matši kohta. Neist ohtlikem on seni olnud just Abrams, kes tabab kolmepunktiviskeid suisa 50-protsendiliselt. Kalevile on eelseisev mäng aga esimene VTB kohtumine, kus Tenerifesse siirdunud Janari Jõesaart enam kasutada pole. Antud kohtumisega peaks aga selgeks saama Tony Wroteni saatus.

Pärast pühapäeva ootab Kalevit märtsis Ühisliigas ees veel kolm kohtumist, neist kaks esimest Astana ja Moskva oblasti Himki vastu peetakse samuti koduväljakul.