Kalev võõrustab Ühisliigas senise hooaja suurimat üllatajat

Kalev/Cramo korvpalliklubi jätkab VTB Ühisliiga hooaega esmaspäeval kodus Astana vastu. Kohtumine algab Kalevi spordihallis kell 19.00, otseülekannet näeb Kanal 12 ja Postimees.ee vahendusel.

Kasahstani esiklubi näol on tegu senise hooaja ühe suurema, kui mitte suurima üllatajaga. Mitmetel kordadel ka liiga tippudest jagu saanud Astana paikneb nimelt 12 võidu ja 6 kaotusega tabelis viiendal kohal, Venemaa hiidude Moskva oblasti Himki (13-5) ja Peterburi Zeniidi (10-7) vahel.

Kalev (8-10) heitleb aga viimase ehk kaheksanda play-off’i koha nimel. Meie peamiseks konkurendiks on kujunemas Saraatovi Avtodor (8-10), seitsmendal kohal paikneva Nižni Novgorodi (10-8) ja kümnendal kohal asuva Krasnojarski Jenisseiga (6-12) on väike vahe juba sees. Nii Kalevil kui Avtodoril on jäänud põhiturniiril pidada kaheksa kohtumist, neist neli seejuures n-ö lihtsurelike vastu.

Meie esmaspäevase vastase Astana edu taga on makedoonlasest peatreener Emil Rajkovic, kelle juhtimisel jõudis Ostrów Wielkopolski klubi mullu mõnevõrra üllatuslikult esmakordselt Poola liigas finaali. Tänavu viivad Astanas Rajkovici ideid ellu kuus ameeriklast, kohalikud mehed täidavad statisti rolli.

Astana rünnakuliidriks võib pidada 24-aastast Anthony Collinsit, kellest sai eelmise aasta lõpus Kasahstani kodanik ja ühtlasi koondislane. Teist hooaega Astanas mängiv Collins on kasvatanud oma keskmise punktisaagi mulluselt 11-lt 16-ni. Lühikesele mängujuhile omaselt on tegu ka väga hea söötjaga. Korvialustest jõududest on silmapaistvaimat hooaega tegemas kahemeetrine J. J. O’Brien, kes kogub keskmiselt 15 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu mängu kohta (efektiivsus suisa 19,1).

Korvialuses võitluses ei pea Kalev aga sugugi aukartust tundma, sest pärast võidukat Minski Tsmoki mängu kerkis Ühisliiga suurimaks skooritegijaks meie keskmängija Arnett Moultrie, kes on visanud kümnes mängus keskmiselt 17 punkti (efektiivsus 19,7).

Kalevi ja Astana omavaheliste mängude seis on enne esmaspäevast kohtumist 10-3 külaliste kasuks. Tänavuse hooaja esimese duelli võitis Astana kodus kindlalt 105:78, ometi peavad kihlveokontorid eelseisva mängu eel klubide võiduvõimalusi küllaltki sarnaseks.

Märtsis teises poole peab Kalev kaks kohtumist: esmalt kodus Moskva oblasti Himkiga (17.03) ja seejärel võõrsil Zielona Goraga (28.03)