Kalev võõrustab Himkit ehk Kurtinaitist, Švedi ja Timmat

Kalev/Cramo korvpalliklubi jätkab VTB Ühisliigat pühapäeval Euroopa tippude hulka kuuluva Moskva oblasti Himki vastu. Mäng, kuhu on oodata täismaja, algab Kalevi spordihallis kell 17.00.

Donaldas Kairyse hoolealused on võitnud viimasest neljast mängust kolm ja teinud seejuures omamoodi ajalugu. Kalev on nimelt esmakordselt Ühisliigas visanud neljas kohtumises järjest üle saja punkti: Krasnojarski Jenisseile 109, Saraatovi Avtodorile 109, Minski Tsmokile 108 ja Astanale 102.

Liigatabelis paikneb Eesti esiklubi viimasel ehk kaheksandal play-off’i viival kohal, olles kogunud 9 võitu ja 10 kaotust. Vahetult meie ette jäävad Peterburi Zeniit (11-7) ja Nižni Novgorod (10-8), üheksas ja kümnes on aga Avtodor (8-11) ja Riia VEF (7-13).

Himki (13-5) on oma mänguvormi Ühisliigas samuti viimastel nädalatel oluliselt parandanud. Viimatises Ühisliiga mängus alistati tiitlikaitsja Moskva CSKA 73:72. Himkil on käsil mitmes mõttes huvitavad ajad, sest jaanuaris naasis kolmeaastase pausi järel meeskonna tüüri juurde Leedu korvpallilegend Rimas Kurtinaitis. Lisaks on võistkond hiljuti täiendust saanud kolme mängija näol. Läti koondise põhimees Janis Timma ja Venemaa rahvusmeeskonna pikaaegne tsenter Dmitri Sokolov ei vaja siinsele korvpallipublikule ilmselt tutvustamist. Kolmas liituja on aga 24-aastane USA ääremängija Andrew Harrison, kes saabus Moskvasse nädala keskel NBA-st.

Olgu ümber parasjagu kes iganes, juhib Himki vägesid jätkuvalt Aleksei Šved. 30-aastane venelane kogub liiga resultatiivseima mängijana keskmiselt 24 punkti mängus. Šved naasis pikalt vigastuspausilt just märtsi alguses peetud võidumängus CSKA-ga, kus viskas meeskonna 73 punktist üle poolte ehk 37.

Himkil jäi alles neljapäeval seljataha Euroliiga mäng Madridi Realiga, mis kaotati kodus 75:100. Ühtlasi minetati sellega sisuliselt ka edasipääsulootus. Tollest kohtumisest jäi vigastuse tõttu eemale meeskonna tänavune parim leegionär, veel mullu Miami Heat’is mänginud Jordan Mickey.

Kalev on kohtunud Himkiga Ühisliigas 15 korral ja võitnud neist ühe, eelmise aasta jaanuaris Saku suurhallis peetud mälestusväärse matši (92:84). Selle hooaja esimese omavahelise mängu võitis Himki oktoobris Moskvas 80:73.

Märtsikuu viimase kohtumise peab Kalev Ühisliigas 28. märtsil, mil võõrsil mängitakse poolakate Zielona Goraga (4-14).